×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Na posiedzeniu komisji skarg, wniosków i petycji, rozpatrzono petycję przedstawicieli Koalicji Polska wolna od 5G. Zdaniem członków tego stowarzyszenia, nowoczesna technologia odpowiada za szereg chorób cywilizacyjnych. Przeciwnicy 5G wnioskują m.in. o zdemontowanie sieci wi-fi w szkołach i wykonanie „nowych instalacji sieci komputerowych w oparciu o połączenia kablowe”.

Argumenty przeciwko 5G przedstawiał m.in. zaproszony na komisję Zbigniew Gelzok znany działacz z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Elektroskażeniom  „Prawo do życia”.
Już kilka tygodni temu, odbył się protest sprzeciwiający się montowaniu nadajnikom 5G w Kołobrzegu i jak podkreśliła jego organizatorka Monika Herman, przeciwko „samowoli operatorów sieci komórkowych”, wynikających z tzw. ustawy covidowej, której zapisom, w tym zakresie, przeciwstawia się również prezydent Anna Mieczkowska.

Inicjatorzy petycji zwrócili się o podjęcie, przez radnych, projektu uchwały, najogólniej rzecz ujmując, w sprawie „ochrony zdrowia mieszkańców przeciwko elektroskażeniem”.

Radni, większością głosów, pozytywnie odnieśli się do niektórych postulatów zawartych w petycji, m.in. tych dotyczących kampanii informacyjnej dotyczącej wpływów i skutków nowoczesnej technologii czy ograniczania korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów w szkołach. Na komisji podjęto wnioski intencyjne w tych sprawach.

Całość posiedzenia komisji w tej sprawie można obejrzeć 


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA