×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Zakup samochodu, łodzi i odpowiedniego sprzętu pozwoli strażnikom Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego prowadzić intensywniejsze działania zapobiegające kłusownictwu na rzece Parsęta. Na ten cel Powiat Kołobrzeski otrzymał z programu PO RYBY 2014-2020 ponad 216 tys. zł. Dokumenty w tej sprawie w piątkowe przedpołudnie podpisali członek zarządu województwa Anna Bańkowska oraz starosta kołobrzeski, Tomasz Tamborski.

W ramach umowy zostanie zakupiony samochód o napędzie 4x4, łódź wraz z osprzętem i przyczepą podłodziową, garaż dwustanowiskowy, bezzałogowy statek powietrzny (dron) wraz z kamerą termowizyjną, kursy pilotowania UAVO BVLOS, odzież ochronna oraz sprzęt niezbędny do realizacji bieżącej działalności: latarki, lornetki i fotupułapki. Sprzęt ten pozwoli przyszłym  strażnikom Społecznej Straży Rybackiej na ograniczenie kłusownictwa na rzece Parsęcie i jej dopływach. Strażnicy, których docelowo po naborze ma być około 30  będą monitorowali brzegi rzeki oraz lokalizowali i zgłaszali odpowiednim instytucjom nielegalne zrzuty ścieków i dzikie wysypiska śmieci zlokalizowane w jej pobliżu.  Patrole odbywać się będą zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.

Na wsparcie działań  Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego do Powiatu Kołobrzeskiego trafi z PO RYBY ok. 216 tys. zł. Całkowity koszt zadania to ponad 250 tys. zł. Realizacja umowy zaplanowana jest do końca września 2020 roku.
ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA