×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To jest inne niż dotychczas zakończenie roku szkolnego: bez uroczystych apeli i wspólnych zdjęć, nagród oraz wyróżnień za wyniki w nauce i sporcie. W piątek na  łącznie terenie Kołobrzegu i  powiatu kołobrzeskiego naukę w szkołach zakończy ponad 6 500 uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek specjalnych.  Ze względu na epidemię będą mogli oni odebrać świadectwa w małych grupach w wyznaczonych godzinach lub indywidualnie w późniejszym terminie.

Takiego zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych jeszcze nie było w historii oświaty. Wszystko przez epidemie koronawirusa i obawami przed rozprzestrzenieniem się epidemii. Jak informuje na swoich stronach Ministerstwo Edukacji Narodowej świadectw nie będzie można wysłać pocztą, trzeba się będzie pofatygować po nie osobiście szkoły.

Świadectwa mogą być wydane uczniom indywidualnie lub w małych grupach na świeżym powietrzu. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca dyrektorom szkół by dostosować się do szczególnych warunków, jakie są teraz w Polsce.

- To będzie zupełnie inne zakończenie roku szkolnego. Nie należy go wiązać z tym tradycyjnym zakończeniem roku, podczas którego przeprowadzany jest uroczysty apel z wręczeniem dyplomów, nagród oraz wyróżnień za wyniki w nauce i sporcie. W tym roku uczniowie odbiorą świadectwa w gronie jednej klasy ze swoim nauczycielem wychowawcą - podsumował zakończenia roku szkolnego Starosta Powiatu Kołobrzeskiego, Tomasz Tamborski.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA