×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Gmina Kołobrzeg po raz kolejny została doceniona za świetnie zorganizowane kąpieliska, doskonałą infrastrukturę oraz nienaganną czystość wody. W zamian za to w tym roku na jej terenie od 1 lipca będą powiewać aż dwie „Błękitne Flagi”. Te prestiżowe wyróżnienie pojawi się na plażach w Grzybowie oraz Dźwirzynie. To właśnie tam zostały spełnione  najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Aby zdobyć błękitną flagę plaże musiały spełniać szereg, wcale nie łatwych kryteriów. O tym jak ciężko przez nie przejść niech świadczy fakt, że w zeszłym roku na polskim wybrzeżu powiewało jedynie kilkanaście takich Flag. W 2020 roku  Błękitną Flagę w Polsce otrzymało 25 kąpielisk i 7 przystani.

Na poziomie krajowym rekomendacji do przyznania Błękitnej Flagi udziela Jury Krajowe. Ostateczną decyzję o przyznaniu Błękitnej Flagi podejmuje Jury Międzynarodowe, z siedzibą w Kopenhadze, składające się z przedstawicieli Światowej Organizacji Turystycznej (WTO), Programu Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), Międzynarodowej Rady Przemysłu Morskiego (ICOMIA), Międzynarodowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS), Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego (EU), Europejskiej Unii na Rzecz Ochrony Wybrzeży (EUCC) oraz Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE).

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA