×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Najpóźniej do końca listopada br. pojawi się ostateczna koncepcja zagospodarowania terenów w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Parsęty. W środę w kołobrzeskim magistracie podpisano oficjalną umowę na wykonanie koncepcji programowo – przestrzennej zagospodarowania obu stron rzeki na odcinku od ulicy Kamiennej do mostu Portowego.

- O ożywieniu brzegów rzeki i bulwarów mówi się w Kołobrzegu od lat. Po podpisaniu dzisiejszej umowy powstanie dokumentacja, która będzie pierwszym krokiem do szerokiego i kompleksowego podejścia, do zagospodarowania tych terenów. Sami architekci podkreślają, że głównym celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom - pisze na swoim profilu Anna Mieczkowska, Prezydent Miasta Kołobrzeg.

Pierwszy etap prac to stworzenie koncepcji, która zostanie poddana szerokim konsultacjom społecznym. Na pierwsze spotkanie konsultacyjne Prezydent Miasta i architekci zaproszą już wszystkich mieszkańców we wrześniu bieżącego roku. Urzędnicy przewidują tyle spotkań konsultacyjnych ile będzie potrzeba do wypracowania wniosków, które będą mogły zostać ujęte przy dalszych pracach nad tym projektem. Drugim etapem prac będzie stworzenie do 30 listopada ostatecznej wersji koncepcji.

Prace nad stworzeniem powierzono kołobrzeskim architektom - Błaszczyk i Samborski spółka Partnerska umowę

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA