×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Rafał Michalski, jeden z założycieli firmy Bastion, zwrócił się do Rady Miasta z koncepcją stworzenia Centrum Wojskowego na działce, z której zaledwie kilka miesięcy temu zniknął Bastion. Miałby tam stworzyć skansen pojazdów, ścieżkę edukacyjną czy salę konferencyjną.

Radni ubiegłej kadencji doskonale znają projekt, gdyż był on już przedstawiany przez właścicieli Bastionu w 2015 roku. Nigdy nie doszło jednak do jego realizacji. Firma przez długie lata była w sporze sądowym z miastem, w związku z bezumownym zajęciem działki. Również w tym czasie trwała dyskusja związana z obecnością tego przedsięwzięcia w pobliżu złóż borowiny.

Ostatecznie, na mocy porozumienia z magistratem, firma Bastion zniknęła z Kołobrzegu pod koniec ubiegłego roku i przeniosła się do Nowych Bielic koło Koszalina. Teraz stworzenia podobnej inwestycji – Bastion bis, chce współzałożyciel tej firmy.

Czy sprawa trafi na sesję Rady Miasta? To zależy od radnych, którzy m.in. na posiedzeniu Komisji Uzdrowiskowej zajmą się tym tematem.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA