×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
eśli wnioski radnych z komisji budżetowej zdobędą uznanie całej Rady Miasta to w następnym roku Kołobrzeg przestanie być miastem z bezpłatnym molo i toaletami. Samorządowcy chcą również wprowadzenia karty turysty, która dawałaby m.in. gratyfikację tym zwiedzającym, którzy opłacają podatek uzdrowiskowy.

Podczas posiedzenia komisji budżetowej, Agnieszka Trafas z Nowego Kołobrzegu, zaproponowała również maksymalną opłatę uzdrowiskową w 2021 roku. Jej wniosek poparła większość członków tej komisji. Co to oznacza? Że wysokość tej opłaty byłaby równa maksymalnej stawce określanej co roku przez Ministerstwo Finansów. W zamian za to radni chcą, aby nie uległy zmianie podatki i opłaty lokalne czyli te, które opłacają mieszkańcy miasta.


Powrót do płatnego molo i toalet dla turystów, zaproponował z kolei Piotr Lewandowski z Kołobrzeskich Razem. Zdaniem radnego, miasto nie powinno dopłacać do utrzymania miejskich szaletów. To koszt około miliona złotych rocznie. Również ten wniosek został poparty przez większość członków komisji.


Radni rozmawiali również i jednogłośnie zawnioskowali o rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem karty turysty. Miałaby ona dawać szereg ulg tym, którzy opłacają podatek uzdrowiskowy. Według radnych, jej beneficjenci mogliby mieć, na przykład, możliwość bezpłatnego wejścia na kołobrzeskie molo. Wnioskami samorządowców zajmie się teraz Rada Miasta.
Komentarze  
+19 #1 001 2020-09-24 17:06
a podatek od psa, kota, kury, gołębia

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA