×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W najbliższy poniedziałek rusza długo oczekiwany remont ul. Rybackiej. 325-metrowy odcinek drogi ma zyskać nową nawierzchnię a także małą architekturę. Wzdłuż ulicy pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. Remont ulicy będzie się wiązał ze sporymi utrudnieniami w ruchu w zachodniej części miasta. W związku z tym organizację ruchu na czas robót podzielono na dwa etapy.

W tym etapie zaplanowano prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej, likwidacji kolizji, rozebranie krawężników, wykonanie nowej konstrukcji chodników i parkingów. W tym etapie zaplanowano połówkowe zajęcie jezdni oraz pobocza, etap podzielono na dwie części. Ruch pojazdów odbywać się będzie od ul. Jedności Narodowej w stronę ul. Bałtyckiej. W pierwszej kolejności będzie wykonywany odcinek od strony prawej ul. Rybackiej. Po zakończeniu robót po stronie prawej nastąpi zmiana na stronę lewą.

W kolejnym etapie zaplanowano prace związane z robotami bitumicznymi, wykonanie nowej konstrukcji jezdni. W pierwszej kolejności będzie wykonywany odcinek od strony skrzyżowania z ul. Bałtycką do przejścia dla pieszych z przejazdem dla rowerzystów W drugiej kolejności będzie wykonywany odcinek od strony skrzyżowania z ul. Jedności Narodowej do przejścia dla pieszych z przejazdem dla rowerzystów  Ruch pieszych odbywać się będzie po wybudowanych już chodnikach i tymczasowych przejściach dla pieszych.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 1 mln 700 tys. złotych. Zakończenie prac przewidziano na koniec stycznia przyszłego roku.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA