×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Poniżej publikujemy apel medyków z kołobrzeskiego szpitala. Zachęcamy Was do zapoznania się z nim.

„W dobie pogłębiającej się pandemii jak i coraz większej liczbie zachorowań na Covid – 19, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o ograniczenie do minimum wizyt w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu, zarówno przez osoby odwiedzające chorych donoszące żywność, odzież jak i inne dobra materialne dla pacjentów, jak i tzw. osoby towarzyszące pacjentowi często nazywane siebie mianem „opiekunów”. Jeżeli pacjent nie wymaga opieki i pomocy osoby drugiej, prosimy aby wchodził sam na teren szpitala. Informujemy także, iż nadal obowiązuje zakaz odwiedzin w tutejszym szpitalu.

Staramy się chronić naszą placówkę jak to jest możliwe, aby nie została zamknięta jak to miało miejsce w pobliskich szpitalach, jak również, aby pacjenci przebywający na leczeniu szpitalnym i ambulatoryjnym, jak i personel czuli się bezpiecznie.

Apelujemy również do przestrzegania obostrzeń zarówno na terenie szpitala, jak i poza jego terenem( dezynfekcja rąk, osłona nosa i ust, dystans).

Przypominamy również, iż każde wejście na teren obiektów szpitalnych, poradni, pracowni, apteki itp. Odbywa się poprzez „namiot segregacji medycznej”, w którym to ratownicy medyczni wraz z personelem wypisują Państwu „ankietę wstępnej dokumentacji medycznej”, z którą to pacjent udaje się następnie do danej komórki czy lekarza.

Pierwszą falę tej „zarazy”, która przeszła na przełomie marca i kwietnia udało się nam wspólnie przetrwać i opanować dzięki wspólnym działaniom społeczeństwa, personelowi medycznemu i pracownikom szpitala. Nie zaprzepaśćmy tego i tym razem. Dajmy z siebie wszystko, aby przetrwać następną falę bez uszczerbku na zdrowiu. Pomóżmy sobie nawzajem przetrwać ten trudny okres, w jakim przyszło nam żyć.

Z życzeniami zdrowia i szybkiego powrotu do niego.

Ratownicy medyczni wraz z personelem namiotu segregacji medycznejJesteśmy dla Was zawsze na posterunku w zdrowiu i chorobie.Koordynator rat med. Tomasz Wasiak

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA