×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Pierwszy w regionie stół do teqballa stanął przy ul. Obrońców Westerplatte. Na pierwszy rzut oka przypomina stół do tenisa stołowego, jest jednak trochę niższy, a zamiast siatki na środku jest przezroczysta płyta z pleksi. Do gry na nim służy piłka futbolowa. Wokół stołu pojawiła się również specjalna nawierzchnia oraz tablica z informacją o zasadach gry w teqball.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego i kosztowała kołobrzeski magistrat łącznie 16 tys. zł.

Czym jest teqball? To rodzaj siatkonogi popularnej na treningach piłkarskich. Do gry używa się zwykłej futbolówki. Co ważne, podczas grania zawodnicy nie mogą używać rąk, przez to sport ten wymaga dużej zręczności. Jakie są zasady? Piłkę trzeba przerzucić na połowę rywala, odbijając ją maksymalnie trzy razy (nie wolno tego robić dwa razy z rzędu tą samą częścią ciała). W grze możliwe są różne kombinacje; można grać w singla, debla, może zagrać również więcej osób.


Wszystkie informacje znajdziecie również na stronie teqball.pl lub profilu Fb poświęconym tej dyscyplinie.


Teqball narodził się kilka lat temu na Węgrzech. – Węgierski. Od 2013 roku to oficjalny sport, w ubiegłym roku powstała światowa federacja teqballa, a na Węgrzech odbyły się pierwsze mistrzostwa świata.


1
2
3
4
5
6
7

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA