×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Tysiąc złotych mandatu za brak maseczki czy wprowadzenie tzw. klauzuli miłosiernego Samarytanina - w sejmie trwają obrady na temat poselskich projektów uchwał dotyczących przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z walką z koronawirusem. Uzasadnienie tych, złożonych przez PiS, odczytywał kołobrzeski poseł Czesław Hoc.


Wśród propozycji złożonych przez PiS są m.in. te, zakładające wprowadzenie wysokich mandatów za brak maseczki, wyłączenie medyków z odpowiedzialności karnej w czasie epidemii, czy podniesienie ich wynagrodzeń. Dyskusja, która rozgorzała między opozycją a partią rządzącą, dotyczy sposobu walki rządu z epidemią oraz braku przygotowania kraju, zdaniem polityków KO, do ekstremalnie trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się polska służba zdrowia. Poseł Hoc zarzucił opozycji m.in. brak koncyliacyjności i działanie wbrew zasadzie „wszystkie ręce na pokład”. - Rozumiemy, że w takich sytuacjach jest takie zbójeckie prawo opozycji, by krytykować, nie mieć żadnej odpowiedzialności(...) Można się spierać, bo spór jest istotą demokracji, ale nie wtedy, jeśli chodzi o życie i zdrowie. Natomiast wszelkie działania demagogiczne, populistyczne, kuglarstwo i sianie defetyzmu; to nie w tym momencie – apelował poseł do opozycji.


Hoc podkreślał również, że rząd robi wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo w kraju. - Belgia, Francja wprowadziły godzinę policyjną, w Czechach jest stan wyjątkowy(...) Wielka Brytania i Irlandia przygotowują się do lockdawn-u i tam też rząd spał i wszyscy spali? - pytał poseł – Sytuacja jest dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień, trzeba reagować błyskawicznie i właśnie rząd tak działa – mówił Hoc. Poseł dziękował również premierowi. - Dziękuję, że pan podał tlen polskim przedsiębiorcom w postaci tarczy antykryzysowej. Dziękuję, że mamy najniższy wskaźnik zgonów z powodu COVID-u, a przypomnę, że wszystkie rankingi mówią, że to we Francji, czy w Wielkiej Brytanii rzekomo są wspaniałe systemy ochrony zdrowia. Tymczasem to Polska ma najniższy wskaźnik umieralności z powodu COVID – mówił z trybuny polityk.


Wystąpienie posła Hoca, doczekało sięjuż imiennego komentarza na profilu społecznościowym Janusza Korwina-Mikke, który uznał, że „WCZc. Poseł Czesław Hoc pobił rekord – histerii i demagogii”.


Obrady trwają nadal, być może dzisiaj jeszcze rozstrzygną się kolejne decyzje dotyczące wprowadzenia obostrzeń; np. zdalnej lub hybrydowej nauki w wyższych klasach szkół podstawowych. ​

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA