×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wybudowanie dróg S6 i S11 pociągnęło za sobą kolejne zmiany. W świadomości wielu osób ( w tym i do niedawna naszej), drogą którą niegdyś jeździło się pomiędzy Koszalinem a Szczecinem funkcjonowała jako „stara szóstka". Droga krajowa nr 6 przebiegała również przez powiat kołobrzeski - przez gminę Rymań i gminę Gościno. Zmiany w nazewnictwie sieci drogowej nastąpiły na skutek tzw. „ustawy kaskadowej", a właściwie nowelizacji ustawy o drogach publicznych. Pozwoliła ona oddać odcinek starej drogi krajowej do sieci dróg wojewódzkich. Teraz dawna DK6 od węzła w Wicimicach łączącego ją z S6 aż do Koszalina jest drogą wojewódzką nr 112.

Co ciekawe, jeśli chodzi o oznakowanie, to Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich musiał zaczekać na uprawomocnienie się przepisów. Zaś oznakowanie na skrzyżowaniach z drogami krajowymi pozostaje w gestii zarządcy drogi o wyższej kategorii, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


To nie jedyna zmiana w naszym regionie. Na mocy tej samej nowelizacji, ZZDW przekazał powiatowi kołobrzeskiemu odcinek drogi nr 102 pomiędzy Kołobrzegiem a Bezprawiem.


Co ciekawe, niejeden kierowca może być wprowadzony w błąd. Na najpopularniejszej nawigacji google, wciąż funkcjonuje droga krajowa nr 6.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA