×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Od kilkunastu godzin, mieszkańcy m.in. Drzonowa, Nowogardku i Sarbi są pozbawieni wody. Powodem była awaria w sieci przesyłowej – obecnie trwa jej naprawa. Jednak zanim do tego doszło, przez kilka godzin pertraktowano z właścicielem terenu na którym doszło do awarii.

Mężczyzna nie chciał wpuścić na swoją działkę pracowników miejskich wodociągów. Rozmowy próbowali również urzędnicy gminni. - Byliśmy zmuszeni poprosić o pomoc policję – powiedział nam wójt gminy Włodzimierz Popiołek. Do stróżów prawa zwróciły się również Miejskie Wodociągi i Kanalizacja z Kołobrzegu. Jako podstawę prawną do możliwości wkroczenia na działkę bez pozwolenia, podano ustawę covidową, która zezwala na pewne działania jeśli pomagają one w walce z pandemią. W ten sposób, w wielu sytuacjach, można się obyć bez zwyczajowych procedur. Ostatecznie jednak mężczyzna dobrowolnie wyraził zgodę na wpuszczenie pracowników MWiK na działkę i naprawę awarii.


Jak poinformował nas prezes wodociągów, Paweł Hryciów, powinna się ona zakończyć w ciągu dwóch najbliższych godzin.
Komentarze  
-30 #1 pgr drzonowo 2020-10-27 18:39
Witam przez jednego pir....do..lo..ne...go de ..b....ila kilkaset osób nie miało wody przez 20 godzin , je b a ny rolecek z wiochy powinie nabić się na je b a ne widły sam je..b a ni ..ec myje się w gnojówie a wyciera o świnie i krowy kozo je ,,,,ca , policja powinna go na miejscu spałować jak chcesz koni o wa le to osobiście "przeproszę"cię pani Ol......ki
-10 #2 szczypawka13 2020-10-28 14:33
Śmiem twierdzić,że głosował na PiS

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA