×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wracamy do sprawy, którą opisywaliśmy dla Was w ubiegłym tygodniu. Informowaliśmy wówczas o ucieczce kierowcy samochodu dostawczego – mężczyzna najpierw uciekał przed policją ulicami Kołobrzegu, potem doprowadził do kolizji i uszkodził radiowóz, następnie porzucił auto i zbiegł z miejsca zdarzenia [zobacz]. Ostatecznie został ujęty przez policję.

Jak się okazuje, zanim doszło do tych wydarzeń, kołobrzescy policjanci otrzymali informację o włamaniu do hurtowni oraz kradzieży saszetki z pieniędzmi oraz kluczyków do ciężarówki. Już w trakcie przejazdu na miejsce przestępstwa, funkcjonariusze zauważyli jadącą, kradzioną ciężarówkę i wówczas podjęli pościg. Ostatecznie do zatrzymania włamywacza doszło kilka dni po kradzieży ciężarówki.


Obecnie mężczyzna otrzymał łącznie 8 zarzutów, to głównie kradzieże i włamania do samochodów i pomieszczeń biurowych, wartość strat, jaką wycenili pokrzywdzeni, to kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Włamywacz został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10 zwiększona o kolejnych 5 lat, ponieważ sprawca działał w warunkach recydywy.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA