×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Mieszkańcy naszego powiatu mogą korzystać z darmowej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. W związku z epidemią COVID-19 porady są udzielane na odległość . tj. telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej
Obecnie z bezpłatnej porady prawnej może skorzystać każdy, kto znajduje się w sytuacji, w której nie może ponieść kosztów odpłatnej pomocy i złoży stosowne oświadczenie osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub nieodpłatnej mediacji.

Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje także osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniającej innych osób w ciągu ostatniego roku.
W okresie od stycznia do października bieżącego roku udzielono 626 porad w trzech punktach zlokalizowanych na terenie Powiatu Kołobrzeskiego tj. w punkcie Nieodpłatnych Porad Prawnych i mediacji obsługiwanym przez adwokatów i radców prawnych wskazanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Koszalinie i Okręgową Izbę Radców Prawnych w Koszalinie mieszczącym się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu przy ul. Okopowej 15, Punkcie Nieodpłatnych Porad Prawnych i mediacji przy ul. Artura Grottgera 1 prowadzonym przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego - Centrum Poradnictwa Prawnego PRAWNIKON z siedzibą w Rzeszowie oraz Punkcie Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego zlokalizowanym w Urzędzie Miejskim w Gościnie, przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 58.

Osoby zainteresowane powinny dokonać rezerwacji terminu porady pod numerem telefonu
94 35477-29 w godz. 7.30-15.30 pon.-pt.
lub za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA