×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Jest odpowiedź na działania przedstawicieli Czarnego Kołobrzegu i Strajku Kobiet w sprawie pozbawienia patronatu Jana Pawła II nad jedną z głównych ulic Kołobrzegu oraz przywrócenia jej nazwy Walki Młodych . W obronie al. św. Jana Pawła II wystąpiły środowiska konserwatywne. W tej sprawie do kołobrzeskiego magistratu wpłynęła petycja.

Jej autorzy bardzo krytycznie odnoszą się do akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o przywrócenie Walki Młodych w Kołobrzegu. „ Ta skandaliczna akcja, która zainicjowana została m.in. przez grupę feministek, aborcjonistek i często, niestety sił wrogich Kościołowi jest wstydem i hańbą dla naszego miasta – miasta, które św. Jan Paweł od 2005 roku jest honorowym Obywatelem” - piszą inicjatorzy petycji. Podpisani zarzucają przedstawicielom Czarnego Kołobrzegu oraz Strajku Kobiet, brak wiedzy na temat polskiego papieża, a ich działania nazywają prowokacją. Apelują również do kołobrzeskich władz i samorządowców o „zdecydowaną postawę i reakcję w przypadku atakowania św. Jana Pawła II przez jakiekolwiek osoby, grupy czy środowiska w Kołobrzegu”.


Pod petycją podpisał się zarząd Stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80 (Elżbieta Garbacz, Marek Majda, Edward Stępień oraz Sławoj Kigina), zarząd Kołobrzeskiego Klubu Gazety Polskiej (Danuta Górna, Bogdan Łęcki) oraz przewodniczący NSZZ Solidarność Emerytów i Rencistów Kołobrzeg – Jerzy Siek.


W związku z tym, że petycja nie jest powszechnie dostępna, publikujemy ją w całości.


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA