×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Poniżej przedstawiamy stanowisko klubu PiS przesłane do naszej redakcji:

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszelkich ataków na św. Jana Pawła II, które pojawiły się w przestrzeni publicznej naszego miasta. Petycja w sprawie pozbawienia nazwy Al. Św. Jana Pawła II i przywrócenia poprzedniej postkomunistycznej nazwy Walki Młodych jest kolejną prowokacją i elementem przemyślanej strategii środowisk lewicowo - liberalnych, polegającej na próbie deprecjonowania Osoby Świętego, Wielkiego Polaka i Obywatela Europy i Świata.

Św. Jan Paweł II ma niekwestionowane zasługi dla wyzwolenia naszego Kraju z objęć reżimu komunistycznego oraz zjednoczenia narodów europejskich. Był pierwszym w historii papieżem, który w sposób otwarty sformułował zasadę braku jakiejkolwiek tolerancji dla pedofilii. To rozpoczęte przez Niego i kontynuowane przez następców działania, pozwalają na bezwzględną walkę z niedopuszczalnym praktykami karygodnego zjawiska - pedofilii w Kościele Katolickim. Zmanipulowane fakty i kłamstwa pojawiające się w argumentacji twórców petycji świadczą o bezwzględnej walce z jednym z powszechnie uznawanych autorytetów moralnych oraz próbie obalenia świata wartości, który stanowi fundament naszej polskiej kultury i naszej tożsamości narodowej.

Pragniemy podkreślić, że społeczna nauka katolicka zawarta między innymi w licznych encyklikach papieskich stanowi fundament naszej działalności publicznej i społecznej, a nawet politycznej, a także szacunku i tolerancji dla ludzi o innej wierze oraz poglądach.

Apelujemy o rozsądek, posługiwanie się w debacie publicznej faktami oraz wzajemny szacunek.

Z poważaniem

W imieniu Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość

Przewodniczący Klubu Maciej Bejnarowicz
Komentarze  
+20 #1 Mycek 2020-11-21 16:05
A może to Gorbaczow miał nie mniejszy wpływ na"wyzwolenie" naszego kraju? zależy od tego w co kto wierzy.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA