×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Rehabilitacja pocovidowa – to pomysł branży turystycznej na szybsze uruchomienie lecznictwa sanatoryjnego w Kołobrzegu. Taki pilotażowy program działa już w jednym ze specjalistycznych szpitali w Głuchołazach, a zdaniem zainteresowanych, z powodzeniem mógłby zostać rozwinięty w naszym mieście.

- Mamy lekarzy, mamy pielęgniarki, mamy bazę zabiegową – mówił podczas posiedzenia Komisji Sportu i Turystyki, Mariusz Ławro, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego.

Działania tego typu mogłyby spowodować częściowe odmrożenie branży turystycznej w Kołobrzegu, poprzez uruchomienia lecznictwa sanatoryjnego. Stąd prośba RSTU, do prezydent Mieczkowskiej, o wysłanie specjalnego listu w tej sprawie do wicepremiera Jarosława Gowina. Do takiej idei przychylili się również samorządowcy – członkowie Komisji Sportu i Turystyki, którzy sformułowali wniosek do władz miasta o „podjęcie działań poprzez Związek Miast Polskich i Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych mających na celu realizację pobytów rehabilitacji pocovidowej w kołobrzeskich sanatoriach”.


Do tematu wrócimy.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA