×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Tylko w ciągu dwóch dni w ręce kołobrzeskich policjantów na drogach powiatu kołobrzeskiego wpadło aż pięciu pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Pierwszy z zatrzymanych jechał samochodem marki Audi. Na ulicy Unii Lubelskiej nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo. 19-latkowi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Kolejny kierowca, tego dnia, uderzył w ścianę domu, po tym, jak nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W tym przypadku, kierujący skodą miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Również w tym dniu, w Ustroniu Morskim patrol drogówki zatrzymał 52-latka kierującego volkswagenem. Badanie wykazało, że jest pod znacznym wpływem alkoholu- „wydmuchał” ponad dwa promile. Chwilę później skontrolowano kolejne dwie osoby: pierwsza to 34-latek kierujący audi, badanie wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Druga - to mieszkanka powiatu kołobrzeskiego, która jechała mercedesem mając dwa promile alkoholu.

Zatrzymano również 34-latka z Białogardu, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

- Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - informuje asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy KPP Kołobrzeg
Komentarze  
+13 #1 Mycek 2020-11-24 11:53
To jest czubek góry lodowej, myślę gdyby zwiększyć ilość skontrolowanych ilość pijanych również by się zwiększyła.
+12 #2 wrobel_labs 2020-11-24 11:58
5 złapali a 50 przejechało

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA