×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
O 6 kolejnych nowych ambulansów powiększy się flota karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Zakup nowych pojazdów był możliwym dzięki unijnym funduszom skierowanym do walki z COViD-19 przez Marszałka Województwa w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

Dwa z nowoczesnych Mercedesów wyposażone w defibrylator, respirator, ssak akumulatorowy, pompę infuzyjną, krzesło transportowe oraz platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej, trafią m.in. do Kołobrzegu oraz Rymania.


Cztery z aut zostały dostarczone już do filii WSPR w Dąbiu, Stargardzie, Koszalinie oraz Sławnie. Koszt pojedynczego auta wyniósł około 650 tys. zł. Kolejne pojazdy ratujące życie już wkrótce mają pojawić się w mieście nad Parsętą i na terenie filii w Rymaniu.
Ciekawostką jest fakt, że nowe ambulanse mają żółty kolor karoserii. To pierwsze systemowe karetki w tym kolorze na Pomorzu Zachodnim należące do WSPR w Szczecinie. Kolor ten jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, które wskazuje, że od stycznia 2028 roku wszystkie auta funkcjonujące w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego mają mieć ujednolicony żółty kolor i oznakowanie.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA