×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Priorytetową inwestycją drogową na ten rok jest przebudowa ul. Wiejskiej w Ustroniu Morskim. Z racji na wysokie koszty przebudowy oraz ograniczone możliwości w kwestii pozyskania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych, postanowiono podzielić inwestycję na II etapy.

I etap przebiegać będzie od ul. B. Chrobrego do ul. Zielonej, natomiast II etap od ul. Zielonej do drogi krajowej nr 11. Wraz z przebudową ul. Wiejskiej zostanie wybudowana nowa sieć wodociągowa z przyłączami, której inwestorem będą Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Kołobrzegu. W urzędzie gminy prowadzone są prace przygotowujące to zadanie do podziału na etapy i do zaopiniowania na komisji budżetu gminy oraz przyjęcia stosownej uchwały celem ogłoszenia zamówienia publicznego na etap I.

Kolejnym nowym elementem w infrastrukturze sportowej Gminy obok Orlika, kompleksu basenowego „HELIOS” ma być pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, parkingiem oraz przebudowanym odcinkiem ul. Okrzei w Ustroniu Morskim. Projekt pozyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. I etap obejmuje boisko i odcinek ul. Okrzei od Wojska Polskiego. II etap to dokończenie ul. Okrzei do ul. Górnej. W obecnej chwili trwają prace nad przygotowaniem kompletu dokumentów do ogłoszenia zamówienia publicznego.

Równie ważnym zadaniem inwestycyjnym jest planowana budowa II etapu drogi Gwizd –Grąbnica łączącego nowy odcinek drogi do Gwizdu z ul. Ku Słońcu w Ustroniu Morskim oraz przebudowę ul. Kołobrzeskiej wzdłuż torów. Projekt czeka na uzyskanie dofinansowania ze środków budżetowych Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Władze gminy wraz ze zbliżającym się okresem wiosennym rozpoczną podstawowe prace naprawcze na drogach gminnych w miarę posiadanych środków w budżecie, które niestety na tego typu zadania zostały korektą do budżetu na bieżący rok obniżone.
Komentarze  
+9 #1 Śmiały Kołek 2016-03-04 19:32
I jak zwykle artykuł sponsorowany. Jak tylko w urzędzie ktoś da ciała to zaraz pojawia się artykuł jakie wspaniałe mają plany i jak źli są radni, którzy wszystko blokują... Czy artykuł nie powinien posiadać informacji, że jest pisany na zlecenie? I w dodatku za pieniądze ustroniaków :)
Cytować
+10 #2 Freelander 2016-03-04 22:46
Ciekawe czy równie entuzjastycznie napiszecie o inwestycjach w gminie po wyemitowaniu przez TVP programu na temat usytuowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w obszarze Natura 2000 i przy ujęciu wody !!!
Oczywiście o tej inwestycji mieszkańcy nie zostali poinformowani w ogóle , bo najważniejszy jest człowiek ale tylko wtedy kiedy potrzebne są głosy wyborców !!!
Władze Gminy są przekonane ,że mają do czynienia z idiotami którym każdy kit da się wcisnąć - zapominając że u władzy tylko się bywa ...
Cytować
-1 #3 kopaf 2016-03-06 09:55
Potraficie tylko ujadac zawsze wam źle a radni z Ustronia to już całkowicie rozumy pozjadali opisują swoje sukcesy na pozytywnym forum dostępnym tylko dla przeciwników obecnej władzy. Powodzenia bezradni ujadac.
Cytować
0 #4 gościnny 2016-03-08 06:45
Cytuję kopaf:
Potraficie tylko ujadac zawsze wam źle a radni z Ustronia to już całkowicie rozumy pozjadali opisują swoje sukcesy na pozytywnym forum dostępnym tylko dla przeciwników obecnej władzy. Powodzenia bezradni ujadac.

forum jest dostepne dla każdego. ujadac?lecz sie chlopie
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl