×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili dwaj mężczyźni, którzy nietrzeźwego kierującego nie dopuścili do dalszej jazdy, a na miejsce wezwali patrol policji. I choć nietrzeźwy próbował uciec z miejsca zdarzenia, wezwana na miejsce policja dość szybko go zatrzymała.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek, kiedy to kołobrzescy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali wezwani do miejscowości Karcino, gdzie dwaj mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierującego motorowerem. Świadków zaniepokoił fakt, że na skrzyżowaniu nie potrafił zapanować nad pojazdem, złapał pobocze i przewrócił się wraz ze skuterem.


Upewnili się, że kierującemu nic się nie stało, ale wyczuli silną woń alkoholu i z rozmowy z nim wywnioskowali, że musi znajdować się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna pozostawił pojazd na pobliskiej posesji i podczas, gdy świadkowie zgłaszali całe zajście na numer alarmowy, wykorzystał ich nieuwagę i zaczął się oddalać z miejsca zdarzenia.


Wezwany na miejsce patrol policji dogonił mężczyznę, który przez pola uciekał w kierunku Drzonowa. Po zatrzymaniu przez kołobrzeskich funkcjonariuszy i przebadaniu okazało się, że 47-letni kierujący miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.


Tego samego dnia około godziny 19 policjanci z kołobrzeskiej drogówki zatrzymali 33-letniego mężczyznę który kierował pojazdem marki audi znajdując się w stanie nietrzeźwości i pomimo obowiązującemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierujący miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.  Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary w areszcie śledczym.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA