×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Rozporządzenie Rady Ministrów, które pojawiło się w Dzienniku Ustaw w nocy z poniedziałku na wtorek, m.in. uchyla ograniczenia w lecznictwie uzdrowiskowym. Mariusz Ławro, prezes RSTU i dyrektor Posejdona podkreśla, że to tendencja pozytywna dla naszego miasta – mimo wzrostu zachorowań sanatoria będą otwierane.

Dzisiejsze rozporządzenie uszczegóławia to z 11 lutego, które jako pierwsze podało dokładną datę otwarcia obiektów uzdrowiskowych – 11 marca. Choć przesuwa tę datę o 4 dni (15 marca), najważniejsze, że, jak zgodnie potwierdzają menadżerowie kołobrzeskich sanatoriów, machina współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia ruszyła. - 17 marca oczekujemy pierwszych turnusów – mówi Mateusz Korkuć, prezes Uzdrowiska Kołobrzeg S.A.

Według rozporządzenia, do obiektów sanatoryjnych będą mogły przyjechać osoby, które wykonają test na obecność SARS-CoV-2 (nie wcześniej niż 6 dni przed wyjazdem).

Dla miasta to bardzo ważne, bo jak zauważa Ławro, to właśnie lecznictwo uzdrowiskowe, oprócz działalności turystyczno-hotelarskiej, jest filarem kołobrzeskiej gospodarki. Najistotniejsze, dla tego rodzaju działalności, są skierowania z NFZ-u, dzięki którym obiekty sanatoryjne mogą działać w pełnym wymiarze.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA