https://www.hotelleda.pl/restauracja/kuchnia
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

To dobra wiadomość dla rodziców uczniów szkół podstawowych z Kołobrzegu. Darmowe badania wzroku mają być przeprowadzone już w następnym roku kalendarzowym.

 

Pomysł i program darmowych badań to wynik rozmów prowadzonych przez lekarzy, władze szpitala regionalnego, oraz urzędników miasta i gminy Kołobrzeg. - Warunkiem uczestnictwa w programie jest zakupienie urządzeń do badania wzroku. Ich łączny koszt wynosi około 60 tysięcy złotych. Ten sprzęt zostanie wykorzystany do przebadania uczniów, a potem oddany na wyposażenie szpitala – tłumaczy Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy urzędu miasta.

 

Inicjatywa przeprowadzenia tej akcji wyszła od kołobrzeskich lekarzy. Oni zobowiązali się nie pobierać wynagrodzenia za swoją pracę. Gmina i miasto Kołobrzeg podzielą się proporcjonalnie kosztami za zakupienie specjalistycznego sprzętu. - Darmowe badania mają być przeprowadzone już w następnym roku kalendarzowym. Środki na zakup urządzeń zostaną ujęte w przyszłorocznym budżecie miasta – mówi Kujaczyński. Podobnie jak przesiewowe badania słuchu również i ta akcja miałaby być przeprowadzana co roku. (iws)

Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl