×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Jeden z najbardziej popularnych zespołów polskiej sceny muzycznej w te wakacje wystąpi w Kołobrzegu już po raz drugi. Koncert grupy zaplanowano 11 sierpnia o godz.20.00. Enej znany jest z hitów jak „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Kamień z napisem love” czy „Może będzie lepiej”.

Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej -główny bohater - to wesoły Kozak podróżujący po świecie. Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, natomiast Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie. Pozostali członkowie zespołu to Polacy, co czyni grupę różnorodną kulturowo. Jednak to właśnie ukraińskość i muzyka tradycyjna grana na ludowych instrumentach zdominowała pierwszy okres historii zespołu. W międzyczasie dochodziło do wielu zmian personalnych, pojawiali się nowi muzycy, przybywało instrumentów, zmieniał się charakter wykonywanej muzyki, zespołowi coraz bliżej było do obrazu znanego szerokiej publiczności.

Bilety na ten wyjątkowy koncert w cenie 35 i 30 zł można nayć w kasach amfiteatru, punktach informacji turystycznej w całym mieście oraz sklepie muzycznym Flamenco przy ul. Giełdowej 7.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA