×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Taki pomysł zrodził się na profilu facebook’owym Miejsca i wydarzenia w Kołobrzegu i okolicach o których nie miałeś pojęcia”. To właśnie tam rzesza Kołobrzeżan dzieli się starymi zdjęciami miasta. Autorzy chętnie odwiedzanego profilu zaproponowali, aby zdjęcia nie pojawiały się jedynie wirtualnie. Według ich pomysłu, zaczerpniętego ze Sławna, tabliczki z fotografiami miasta mogłyby stanąć w miejscach, w których niegdyś zostały wykonane.Pomysł godny uwagi – przyznają urzędnicy miejscy, podkreślając jednocześnie, że prawdopodobnie koszt takiego przedsięwzięcia nie byłby wysoki. Przy tej okazji należałoby rozwiązać kilka problemów. Przede wszystkim zastanowić się nad formą instalowania tabliczek. Trzeba by wybrać zdjęcia, czy to przedwojenne, czy też wykonane niedługo po bitwie o Kołobrzeg w 1945 roku. Ostatecznie potrzebne byłoby jeszcze źródło finansowania. Z pomocą przyjść mógłby chociażby budżet obywatelski. Sprawa jest rozwojowa. Na pewno będziemy ją dalej śledzić. A co Wy myślicie na ten temat?


Komentarze  
+20 #1 Seff 2015-11-27 16:22
Komentarz z powyższego fp: " Na "Kolberg odkryty na nowo" ktoś wpadł na pomysł, aby robić takie tabliczki, ale z przeźroczystością, by część zabudowy, ulica wtapiały się w odpowiednio umiejscowioną tabliczkę."
Stojące szyby przez ktore jak spojrzysz z odpowiedniego miejsca to nałoży się fotografia na obecna zabudowę. I to jest konkretny pomysł
+5 #2 binokle 2015-11-28 20:39
ten pomysł półprzeźroczystych zdjęć jest rewelacyjny.
jeśli już kopiować pomysł z innego miasta to trzeba zrobić to 100 razy lepiej.
A to byłaby niezła atrakcja. Z pewnością wyróżniałoby to nasze miast

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA