×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To już trzeci raz, kiedy na sesję Rady Miasta, „wejdzie” prezydencki projekt uchwały w sprawie płatnego parkowania. Ma być więcej miejsc w których trzeba będzie zapłacić za postój.

Projekt przewiduje zwiększenie liczby stref płatnego parkowania z trzech do sześciu. Te, które funkcjonują w Kołobrzegu obecnie to; całoroczne - Śródmieście i Port oraz sezonowa - Uzdrowisko. Według założeń uchwały kierowcy mieliby również płacić (przez cały rok-dop.red.) za parkowanie w dzielnicach; Wschód (na odcinku od ulicy Sułkowskiego do ulicy 4 Dywizji Wojska Polskiego, Przesmyk na odcinku od granicy działki nr 16/3 obręb 6 do ulicy Wschodniej), Plażowa (ograniczona ulicą Plażową na odcinku od ulicy Klonowej do ul. Wylotowej) oraz strefa Zachód (ograniczona ulicą Arciszewskiego na odcinku od ul Jedności Narodowej do granicy działki nr 10/3 obręb 2).


Uchwała nad którą będą debatować radni na najbliższej sesji zakłada również zmianę strefy Uzdrowisko na całoroczną oraz wprowadzenie zmian w abonamencie; mieszkańcy mieliby zapłacić 10 złotych mniej miesięcznie – zamiast 60 - 50 złotych.


Czy tym razem radni przegłosują projekt uchwały? Od miesięcy trwają spory na temat polityki parkingowej w mieście. Samorządowcy zgadzają się jedynie w tym, że płatnych miejsc postojowych powinno być więcej, bo takie działania zwiększają rotację na parkingach. Głosowanie nad projektem już w najbliższy wtorek, 30 stycznia.
Komentarze  
+21 #1 grisza z doniecka 2018-01-23 12:12
no gromek bladż lizał ty nam wyborcom żopu kiedy ty potrzebował głosów wyborczych teraz eta ganisz nas jak swinie po pastwisku z opłatami.. tu płacie,tam placcie!! skond mamy ponabierac dzięgów...parszywa sabaka ty ,ale wiedz jedno My wyborcy , mieszkańcy to ZAPAMIĘTAMY !!!!
+38 #2 łuo łup 2018-01-23 12:26
gromek cwaniak w centrum zakreskował sobie miejscowe która wychodzi na pół jezdni i ma w rowie parkometry
+32 #3 Przy urnach zapłacimy 2018-01-23 13:13
Będziemy pamiętać i odlacimy. Nic mieszkańcom nie robicie to nie koledzy Niemcy to obywatele Polski mieszkańcy Kołobrzegu lupani na każdym kroku.
+28 #4 Zbigniew Drexler 2018-01-23 15:41
A może radni najpierw odpowiedzieliby na pytanie dlaczego w niektórych "strefach płatnego parkowania" opłata za postój pobierana jest NIELEGALNIE, jak chociażby przy hotelu Centrum?

Niezorientowanym, przypomnę tylko, że opłaty za postój można pobierać tylko w przypadku prawidłowego oznakowania pionowego i poziomego (w myśl nowelizacji rozporządzenia obowiązującej od 14 lutego 2014 roku).

Oznacza to, że strefy płatnego parkowania muszą być oznakowane takimi znakami jak:
- D-44 wprowadzony po nowelizacji
- P-19 linia wyznaczająca pas postojowy
- P-18 stanowisko postojowe
- D-18 koperta

W innym wypadku, opłata parkingowa jest pobierana BEZPRAWNIE!

Wzdłuż hotelu Centrum (jak i też w innych miejscach) brak jest znaku pionowego D-44, który oznacza wjazd do strefy, w której za postój pojazdu samochodowego jest pobierana oplata.

Widnieje tam natomiast znak, który w polskim kodeksie drogowym NIE ISTNIEJE. Jest to znak przypominający D-18a (z tym, że zamiast koperty, w dolnym prawym rogu widnieje ikona parkomatu). Ponadto, ten symbol nie wskazuje obowiązku wniesienia opłaty za postój, lecz informuje w jaki sposób czas postoju jest sprawdzany, który w przypadkach sporadycznych może być bezpłatny (parkometr może wydawać bilet kontrolny po naciśnięciu przycisku, a nie wrzuceniu monet).

Jeżeli chodzi o sam znak D-18 “parking”, to oznacza on miejsce postoju, natomiast gdy za postój, a więc korzystanie z parkingu, ma być wniesiona opłata, informacja o tym musi być podana NAPISEM na znaku lub na tabliczce pod nim.

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ. A WAM KIEROWCY ŻYCZĘ WIĘKSZEJ CZUJNOŚCI I NASTĘPNYM RAZEM SPRAWDZAJCIE, GDZIE PARKUJECIE, BO BYĆ MOŻE NIE ŚWIADOMI SPRAWY, KUPUJECIE BILET W PARKOMACIE NAPYCHAJĄC HAJS W KIESZENIE KRAWACIARZY, A GDZIE TAK NA PRAWDĘ POSTÓJ NALEŻY WAM SIĘ ZA DARMO.
+14 #5 Zachod 2018-01-23 15:43
Dlaczego dzielnica zachodnia ma być płatna skoro i tak jest tam tak mało miejsc, że w sezonie nie ma gdzie szpilki wcisnąć. Na Arciszewskiego parkują zarówno na wyznaczonych miejscach jak i po drugiej stronie ulicy przy parku. Najpierw niech posta nie tam porządny parking i wtedy może on być płatny.
-12 #6 Nik 2018-01-23 16:22
Ty Zbigniew tobie oczēta pi..ä zarośla szyba
+11 #7 SQ1MNL 2018-01-23 17:29
proponuję jeszcze pobierać oplatę na chodniku od poczty do ul.Łopuskiego
+4 #8 ram 2018-01-23 19:21
[quote name="Zbigniew Drexler"]A może radni najpierw odpowiedzieliby na pytanie dlaczego w niektórych "strefach płatnego parkowania" opłata za postój pobierana jest NIELEGALNIE, jak chociażby przy hotelu Centrum?

Podobnie przed wejściem do Sądu. Jest tylko znak Znak D-18 „Parking” bez wspomnianego symbolu parkometru. Osobiście myślałam, ze to celowy zabieg wyłączeniu tego fragmentu ulicy z opłaty postojowej, a nadal stojący parkometr to tylko pozostałośc po poprzednio obowiązującej strefie. Niestety Pan kontroler upierał się, że muszę wykupic bilet.
+15 #9 M.P. 2018-01-23 20:12
JA BYM JESZCZE POBIERAŁ OPŁATY OD PIESZYCH CHODZĄCYCH PO CHODNIKACH...NICH TEŻ PŁACĄ...NORMALNIE KRAJ DEBILI...
+6 #10 T4 2018-01-24 10:35
10zł mao mao, gromek wincej wincej, rotacja rotacja płacić wincej piniendzy wiiiiinecej.
+7 #11 Mieszkaniec85 2018-01-24 11:17
Gromek czuje we mnie piniondz
+6 #12 Zbigniew Drexler 2018-01-24 14:06
Cytuję ram:
[quote name="Zbigniew Drexler"]A może radni najpierw odpowiedzieliby na pytanie dlaczego w niektórych "strefach płatnego parkowania" opłata za postój pobierana jest NIELEGALNIE, jak chociażby przy hotelu Centrum?

Podobnie przed wejściem do Sądu. Jest tylko znak Znak D-18 „Parking” bez wspomnianego symbolu parkometru. Osobiście myślałam, ze to celowy zabieg wyłączeniu tego fragmentu ulicy z opłaty postojowej, a nadal stojący parkometr to tylko pozostałośc po poprzednio obowiązującej strefie. Niestety Pan kontroler upierał się, że muszę wykupic bilet.

Problem polega na tym, że większości z nas nie chce bawić się w jakieś odwołania na piśmie a w ostateczności nawet sprawy w sądzie... lepiej przecież zapłacić te 2 czy 5 zł za postój i mieć problem z głowy. Przez to właśnie się nic nie robi w tej kwestii i bezprawie działa w najlepsze. Szkoda tylko, że to miasto odstawia takie szopki przeważnie przeciw własnym mieszkańcom. Strach pomyśleć co w takim wypadku musi dziać się wewnątrz takich struktur.
0 #13 donkichot 2018-01-25 12:35
Cytuję M.P.:
JA BYM JESZCZE POBIERAŁ OPŁATY OD PIESZYCH CHODZĄCYCH PO CHODNIKACH...NICH TEŻ PŁACĄ...NORMALNIE KRAJ DEBILI...

Nie to tylko jedna partia nie kraj!
0 #14 PiotrB 2018-01-26 00:39
Mieszkancy dzielnicy zachodniej nie chca miec nic wspolnego z tym chorym pomyslem pana Gromka. Dlaczego biedna dzielnica zachodnia ma być traktowana jak centrum miasta. Prosze radnych o reprezentowanie interesow mieszkancow a nie Prezydenta!
0 #15 Jancio 2018-01-29 01:22
Mam nadzieję, że radni potrafią zablokowac tak niekorzystne zmiany. Na obrzeżach miasta powinny powstawac duze darmowe parkingi i trzeba namowic turystow aby przesiedli sie tam na rowery lub np. do wycieczkowych melexów

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH