×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uzdrowisko Kołobrzeg szykuje się do realizacji kolejnych projektów: przebudowy pierwszego pawilonu Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego Słoneczko oraz w Sanatorium Uzdrowiskowym Mewa III.
Inwestycja w Szpitalu Uzdrowiskowym Słoneczko to kapitalny remont niszczejącego i nieużywanego od kilku lat pierwszego pawilonu. Remont w Sanatorium Mewa III będzie polegał na unowocześnieniu wyposażenia i nowej aranżacji 37 pokoi dla kuracjuszy kołobrzeskiego uzdrowiska. -To duże i ważne inwestycje. Wpisane są w strategię podnoszenia standardów naszych obiektów – mówi Jan Koman wiceprezes ds. rozwoju w Uzdrowisku Kołobrzeg S.A.

W ramach przebudowy pawilonu Dziecięcego Szpitala Słoneczko wykonany zostanie kompleksowy remont. Drewniane stropy zastąpione zostaną betonowymi, wykonane zostanie ocieplenie ścian zewnętrznych, nowa elewacja wraz z nową konstrukcją balkonów, wymienione zostaną wszystkie łącza wewnątrz. W budynku stworzonych zostanie trzydzieści dwu osobowych pokoi z łazienkami. Będą one przeznaczone dla dzieci i ich rodziców, którzy chcieliby zamieszkać w czasie leczenia dziecka w szpitalu uzdrowiskowym. Dotychczas rodzice nie mięli takiej możliwości. Oba przedsięwzięcia będą kosztowały kołobrzeskie uzdrowisko blisko 7 mln złotych. W najbliższych planach jest również termomodernizacja całego szpitala Słoneczko. Uzdrowisko będzie starało się pozyskać na tą inwestycję środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska lub z Krajowego Funduszu Ochrony Środowiska. Do września ma potrwać remont pierwszego pawilonu Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego. (stm)

foto. uzdrowisko.kolobrzeg.pl
Komentarze  
+1 #1 kołobrzeg322 2018-01-29 14:34
O tym że Uzdrowisko remontuje i inwestuje pracownicy słyszą od zawsze , szkoda tylko, że przez te wszystkie lata zapomniano o pracownikach i ich wynagrodzeniach , bo od lat pracownicy mówią o swojej firmie "uzdrowisko dziadowisko". Potrzeby remontów i podnoszenia standardów nigdy się nie skończą (swoją drogą jest to na pewno potrzebne), ale i tak współczuje pracownikom i życzę Prezesa z większą dozą empatii, bo przecież największym kapitałem Spółki Uzdrowisko Kołobrzeg są jego pracownicy nieprawdaż?
0 #2 Piotrekkkkk 2018-01-30 13:26
Świetna sprawa i super wiadomości dla korzystających z usług tych placówek. Ważna inwestycja się szykuje.

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH