×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Wszystko za sprawą akcji Wiosenny Clean, którą po razy szósty zainaugurowało kołobrzeskie Muzeum. Jest jednym z elementów przygotowań muzeum do sezonu letniego. Podobnie jak w roku ubiegłym akcja czyszczenia pojazdów na ekspozycjach plenerowych Muzeum Oręża Polskiego podzielona została na dwa etapy. W pierwszej kolejności w sobotę 14 marca wysprzątano Skansen Morski.

Piękna pogoda przyciągnęła wielu pasjonatów historii, którzy postanowili poświęcić swój wolny czas na czyszczenie eksponatów morskich zgromadzonych w skansenie. W pracach tych uczestniczyły dzieci z 1. Kołobrzeskiej Gromady Wilczków- Skauci Europy, młodzież z sekcji żeglarstwa z JKM „Joseph Conrad” w Kołobrzegu przy ZS w Gościnie, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkowie Grupy Eksploracyjno-Poszukiwawczej „PARSĘTA” w Kołobrzegu. Zakres porządków koordynowali pracownicy skansenu.

Ilość uczestników pozwalała na wyznaczenie kilku eksponatów, przy których pracowano. Na okręcie patrolowym ORP Fala była to armata AK-230, znajdująca się na rufie. Zakres prac obejmował usuwanie starych warstw farb oraz korozji w celu przygotowania jej do malowania. Podobne czynności wykonywane były na Głównym Stanowisku Dowodzenia. Kilku z uczestników akcji pracowało przy eksponatach wydobytych ostatnio przez muzeum z Bałtyku w pobliżu naszego portu, w ramach projektu „Wraki Kołobrzegu”. Wolontariusze usuwali korozję z armaty Schnieder 7,5 cm oraz podstawy do Oerlikona, przygotowując je również do malowania. Natomiast załoga kapitana Krzysztofa Chodakowskiego „budziła” jacht „Orkan II” ze snu zimowego.

Po zakończeniu akcji wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez pracowników muzeum. Za dwa tygodnie kolejna odsłona akcji. Tym razem w ruch pójdą szczotki na ekspozycji plenerowej Muzeum przy ul. Emilii Gierczak.


skansen morski
skansen morski (2)
skansen morski (3)
skansen morski (4)
skansen morski (5)
skansen morski (6)
skansen morski (7)
skansen morski (8)
skansen morski (9)
skansen morski (10)
skansen morski (11)
skansen morski (12)
skansen morski (13)
skansen morski (31)Komentarze  
0 #1 ***** 2018-04-17 18:24
Duże brawa dla młodzieży tak trzymać brawo

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA