×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
We wtorek 29 maja, o godzinie 16, w Regionalnym Centrum Kultury będzie można obejrzeć film o kołobrzeskich pionierach zrealizowany przez Muzeum Patria Colbergiensis i Marka Kawęckiego "Miasto spalonych róż". Jak poinformował nas Robert Maziarz, dyrektor Muzeum przy Ratuszu " zagrało w nim 40 rekonstruktorów, dla potrzeb filmu wynajęto również specjalny pociąg".

Film zrealizowano na podstawie specjalnie napisanej przez Krzysztofa Matejczyka ballady, muzykę skomponował Paweł Mallek, montażem zajął się Marek Kawęcki, a scenariuszem i reżyserią Robert Maziarz.

Premiera nie jest przypadkowa - to właśnie jutro obchodzone są uroczystości związane ze świętem kołobrzeskich pionierów w Regionalnym Centrum Kultury. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Komentarze  
+19 #1 szybki proton 2018-05-28 16:10
Pamiętam, gdy byłem małym chłopcem, to widziałem żołnierzy Wojska Polskiego przebranych mundury niemieckich żołnierzy oraz całą ekipę filmową filmu " Jarzębina Czerwona " to był 1969 rok. Oglądałem filmy dokumentalne " Kołobrzeski Dzień " 1969 r. oraz " Na przykład Kołobrzeg " 1958 r.
+21 #2 szybki proton 2018-05-28 16:21
Dodam jeszcze, że ta ekipa filmowa była w pobliżu latarni morskiej. W filmie ' Jarzębina Czerwona ' w końcówce filmu widac holownik, który ciągnie barkę z ludnością niemiecką. Niemiecką ludnośc grali mieszkańcy Kołobrzegu.
-4 #3 jest moc 2018-05-28 16:30
ile za wjazd?
+6 #4 Nimba 2018-05-28 18:05
Cytuję jest moc:
ile za wjazd?

Ponoć RCK chce 3 zł
+8 #5 Marta z Ogrodów 2018-05-28 18:36
Obserwując pomysły pana Roberta i jego znajomych, z pewnością będzie pysznie. Ponoć film ma być w formie ballady?
+1 #6 kolaboratium 2018-05-28 18:37
A czy bedzie pani krysia zona swojeho meza donosiciela na rybakow.
Pracownikow PPIUR " Barka " w Kolobrzegu do UB.
Gumoweho uszka , ktoreho zna cale starej daty srodowisko rybakow ?
Niechaj przybedzie Ony .Powspominamy wsPOlnie i w POrozumieniy stare dzieje :zzz .
Sprawe zna napewno niegdysiejszy prokuror a dzis zacny
"maz zaufania " grzebiacy w tekach IPN pan Stepien z TRM :-|
+3 #7 kolaboratium 2018-05-28 18:41
Ach ty Gawel , Gawel :-x
+3 #8 pani krysia gie 2018-05-28 18:52
Pomniki na cmentarze
Kapusie , agenci i Konie Troi
Obnazyc twarze
Och Ty Gawel :zzz
-2 #9 Welur 2018-05-28 22:04
Bilety gdzie moge nabyc ?
-23 #10 Imam kołobrzeski 2018-05-28 23:07
Ballada pewnie fajna ale należy pamiętać że wraz we wspaniałymi mieszkańcami najechało do Kołobrzegu również stado czerwonych świń które objęło rządu w mieście a ich potomkowie rządzą do dziś udając obrońców demokracji etc.Szanoqni Państwo patrzcie na Kołobrzeg z perspektywy 3 pokoleń a zrozumiecie dlaczego wasze dzieci jadą pociągami tylko że w druga stronę i nie ma winnych...ale.powoadam wam winni są i nazywają się obecne władze miejskie lub też razem dla Kołobrzegu czy jakoś tak,apeluje do was zepchnięcie tych ludzi na śmietnik historii
+27 #11 Pioter 2018-05-28 23:18
To co ja młody kołobrzeżanin mam sobie myśleć , że jestem potomkiem bydła ?! Nienawiść jakakolwiek nie prowadzi do niczego . Młodzi ludzie myślą tylko o rozwoju tego miasta a Kross skrzętnie próbuje nas gnębić . Każdy kto kocha naszą małą ojczyznę jak i Polskę powinien się wyzbyć tego typu myślenia .tylko zgodnie możemy budować miasto naszych oczekiwań!!!
-10 #12 Jeremi W. 2018-05-28 23:35
Najpierw powinni złożyć zeznanie majątkowe i wykazać
zgodność fiskusowi .Za niegospodarność zaniechanie
bezpieczeństwa mieszkańców też powinna Temida
rozliczyć .Na koniec droga kariery [PO linii z ramienia ]
powiązania i komu służyli.I w końcu na śmietnik.
+9 #13 Jeremiasz 2018-05-28 23:47
Dyskutujemy a jeszcze nie widzieliśmy filmu. Kim byli pierwsi polscy mieszkańcy naszego miasta, z jakim bagażem doświadczeń tu przyjechali i co zastali dowiemy się z tego filmu. Rozmawiałem z jego twórcami i jestem pod wielkim wrażeniem wrażliwości którą postarają się z nami podzielić. Trzymam za nich kciuki.
0 #14 xd 2018-05-29 08:40
wie ktoś czy ten film będzie potem gdzieś dostępny online? YouTube, albo coś?
-16 #15 Bulion 2018-05-29 11:15
Cytuję Imam kołobrzeski:
Ballada pewnie fajna ale należy pamiętać że wraz we wspaniałymi mieszkańcami najechało do Kołobrzegu również stado czerwonych świń które objęło rządu w mieście a ich potomkowie rządzą do dziś udając obrońców demokracji etc.Szanoqni Państwo patrzcie na Kołobrzeg z perspektywy 3 pokoleń a zrozumiecie dlaczego wasze dzieci jadą pociągami tylko że w druga stronę i nie ma winnych...ale.powoadam wam winni są i nazywają się obecne władze miejskie lub też razem dla Kołobrzegu czy jakoś tak,apeluje do was zepchnięcie tych ludzi na śmietnik historii

Nie zwalaj wszystkiego na komunę, bo to już jest kurjozalne. Za 100 lat też będzie wina komuny ??? Za 1000 też ??? To że mnóstwo osób młodych wybyło z tego kraju po wstąpieniu do UE to przede wszystkim wina rządów po 89 r., SLD i PO, w przypadku PO większośc jednak nie stanowili komuniści tylko cwane osoby, które za komuny siedziały cicho i bały się odezwac, a potem po 89 r. najgłośnie ryczały Precz z Komuną ! Ich rządy polegały głównie na zajmowaniu intratnych stołeczków, oraz zapewnienia bytu rodzince. Jednym słowem prywata. A teraz jak ktoś próbuje ruszyc ich stołeczki to wyzywają od żydokomunistów. Przecież wiele osób wozi się i żyje z polityki dlatego, że za komuny zamknęli ich raptem na kilka godzin w jakimś areszcie, i potem przez dziesięciolecia udawali poszkodowanych, a naród to kupił i na nich głosował i głosuje do dzisiaj. Takie osoby to wręcz dzięki komunie zawdzięczają stołki do dzisiaj ! To jest kurjozum.
+2 #16 Kornpejsi Juda 2018-05-30 14:01
Wybierzmy panie krysie przewodniczaca ruska agentke obiecujaca :-x
+3 #17 zuza18 2018-06-02 13:59
Cytuję Jeremiasz:
Dyskutujemy a jeszcze nie widzieliśmy filmu. Kim byli pierwsi polscy mieszkańcy naszego miasta, z jakim bagażem doświadczeń tu przyjechali i co zastali dowiemy się z tego filmu. Rozmawiałem z jego twórcami i jestem pod wielkim wrażeniem wrażliwości którą postarają się z nami podzielić. Trzymam za nich kciuki.

Dużo jest też PIONIERÓW PRAWDZIWYCH, którzy przyjechali zaraz po wojnie i się nie pchają na afisze żyją bardzo skromnie i ludzie o nich zapominają a tu widzę pionierzy jak kombatanci coraz młodsi. mamy przecież archiwa w Urzędzie Stanu Cywilnego gdzie mozna sprawdzić datami kto na prawdę został jeszcze z pionierów a kto sie podszywa. Idą wybory zainteresujcie się ... może ktoś starszy jest samotnym PIonierem i czeka na pomoc.

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH