×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Chodzi o sezonową bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem. Obok sezonowych karetek pogotowia, śmigłowiec jest sporym wsparciem dla medyków działających w regionie charakteryzującym się sporym ruchem turystycznym.

Śmigłowiec Eurocopter 135 ma 3-obobową obsadę- pilota, ratownika medycznego i lekarza. Jego wyposażenie jest bliźniacze z tym, jakie mają karetki specjalistyczne, czyli takie w których jeździ lekarz. Śmigłowiec HEMS ( z ang. Helicopter Emergency Medical Service) lata od świtu do zmierzchu, ale nie wcześniej i nie później niż od godziny 7.00 do 20.00. Głównie działa w promieniu do kilkudziesięciu kilometrów od bazy, ale może interweniować w promieniu również przeszło 100 kilometrów. Do akcji jest podrywany w momencie, gdy chory lub poszkodowany musi niezwłocznie zostać przetransportowany do szpitala, do miejsc, gdzie tradycyjna karetka ma problem z dojazdem oraz w sytuacjach transportu międzyszpitlanego. W zeszłym roku przez 3 miesiące śmigłowiec z Zegrza Pomorskiego wykonał niespełna 120 misji.
Komentarze  
+12 #1 Lolek matołek 2018-06-08 21:46
Życzę załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby nigdy nie musieli startować, do jakiegokolwiek zgłoszenia wypadku. Niech wszyscy będą zdrowi,

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA