×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Siedmiu śmiałków z Łowicza postawiło sobie za cel przepłynięcie drewnianą retro łodzią 100-kilometrowej trasy z portu Kołobrzegu do portu Nexo na Bornholmie. W tak nietypowy sposób sportowcy chcą uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości.

Swoją inicjatywę załoga nazwała „Sztafeta Bałtycka", a w jej skład wchodzą członkowie Łowickiej Akademii Sportu. Sportowcy są już w Kołobrzegu od kilku dni, jednak wciąż czekają na okno pogodowe, które pozwoli im wyruszyć jak najszybciej do brzegów Bornholmu. Być może, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, do startu dojdzie w nocy ze środy na czwartek.

Pogoda jest niezwykle ważna, bo środek transportu, którym wyruszą śmiałkowie, to piękna, ale delikatna, drewniana, 50-letnia łódź, napędzana jedynie siłą ludzkich mięśni. - Dlatego największym wyzwaniem, a raczej zagrożeniem może być przeciwny do nas wiatr– mówi Kamil Sobol z załogi „Sztafety". Technicznie podróż ma wyglądać następująco; w łodzi będą znajdować się trzy osoby; dwóch wioślarzy i jeden sternik. Tuż za nią będzie płynął jacht, który ma asekurować wiosłującą załogę, a także dostarczać posiłki i jedzenie.

Cała podróż będzie trwała około 20 godzin. To także czas na ewentualne przeczekanie gorszych warunków pogodowych na morzu. - Planujemy zrobić to w niecałą dobę, aby nasze organizmy wytrzymały taki wysiłek – mówi Piotr Malczyk.
Aby podjąć tak trudne wyzwanie cała załoga od roku trenowała na Zalewie Włocławskim. - Jesteśmy dobrze przygotowani – oceniają sportowcy.

To nie pierwszy i zapewne nie ostatni taki „challenge" na trasie Kołobrzeg – Bornholm. Przypomnijmy: rok temu ten dystans pokonał wpław Sebastian Karaś, stając się tym samym, pierwszym człowiekiem na świecie, któremu się to udało.

Czy śmiałkowie z Łowicza również sprostają trudnemu wyzwaniu? Być może przekonamy się o tym już jutro.


DSC_0317
DSC_0318
DSC_0323
DSC_0332
DSC_0337
DSC_0338
DSC_0342
DSC_0346
Komentarze  
0 #1 Rozbawiony 2018-07-05 08:18
Obok niech płyną drugą łodzią kołobrzescy PEŁOWCY i niech tu nigdy nie wracają !!!

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA