×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Sukcesem zakończyła się nietypowa akcja młodych sportowców z Łowicza - "Sztafeta Bałtycka". Trzydzieści godzin zajęło im pokonanie100-kilometrowej trasy z Kołobrzegu na Bornholm w drewnianej łodzi wioślarskiej. Trzech śmiałków w 8-metrowej jednostce asekurowała załoga jachtu.
Wioślarze wyruszyli na Bornholm w niedzielę rano. Według początkowych założeń, cała podróż miała zająć około 20 godzin, trudne warunki pogodowe i wysokie fale spowodowały jednak, że śmiałkowie musieli spędzić na morzu 10 godzin dłużej. W poniedziałek popołudniu udało się im szczęśliwie dopłynąć do portu Nexo na Bornholmie.


Niezwykłość całej wyprawy polegała na wyborze oryginalnego środka transportu. Łowiczanie pokonali dystans drewnianą, 50-letnią łodzią, napędzaną jedynie siłą ludzkich mięśni. W ten nietypowy sposób sportowcy chcieli uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd również wybór trasy Kołobrzeg-Bornholm, która liczy 100 km.  W poniedziałek wieczorem załoga łodzi wróciła do Kołobrzegu. Tym razem jednak na pokładzie statku wycieczkowego.
Komentarze  
+6 #1 kołobrzeski 2018-07-11 07:42
gratuluję wioślarzom przepłynięcia 100 km,
proszę jednak nie robić sensacji z drewnianej łodzi - ten materiał był używany przy ich produkcji od tysiącleci.
+1 #2 Bulion 2018-07-11 08:27
No niezły wyczyn - gratulacje. Drugi po lewo chyba przeciążył nogę od wiosłowania - taki mały żarcik :-)
-1 #3 Satyr 2018-07-11 12:24
drewniana łódka 100km 30h i noga wpierdzielona prawie przez siwego rekina bałtyckiego xD wyczyn godny orderu kaczki hahaha

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH