×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Projekt , który od lat jest jedną z atrakcji w gminie Kołobrzeg, w tym roku jest mocno opóźniony. Dlaczego? Nie potrafią tego wyjaśnić same władze gminy. „Plaża z klasą" to cykl imprez, który odbywa się na specjalnie wydzielonej plaży. W ramach przedsięwzięcia, w utworzonym miasteczku, od lat odbywały się liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.

W tym roku, według warunków zawartych w treści przetargu (dostępnych na stronie www.gmina.kolobrzeg.pl) projekt powinien funkcjonować już od 25 czerwca. Tymczasem jeszcze do połowy ubiegłego tygodnia, w wyznaczonych przez gminę miejscach w Dźwirzynie i Grzybowie, trwały prace budowlane, choć, według gminnego kalendarza imprez, powinny się tam już odbywać atrakcje dla najmłodszych. Również na profilu Fb „Plaży z klasą" ostatnie informacje pochodzą z ubiegłego roku.


O sprawie poinformowali nas Czytelnicy. Jeden z nich otwarcie mówił, że sprzęt dzierżawcy jeszcze kilka dni temu jeździł pomiędzy leżącymi na piasku ludźmi. - Coś budują, ale nic się tak naprawdę nie dzieje. Szkoda, bo w ubiegłym roku doskonale się tam bawiliśmy– mówił nam jeden z Czytelników.


Jak się dowiadujemy, w tym roku „Plażę z klasą" prowadzi nowy dzierżawca. Według naszych informacji jest to ta sama firma, która wygrała przetarg na zarządzanie campingiem „Biała Mewa" w Dźwirzynie. Nie mamy natomiast wiadomości jakie problemy zatrzymały nowego dzierżawcę, ale zwracamy się z pytaniem o realizację gminnego kalendarza imprez, do samego wójta Włodzimierza Popiołka.


Wójt tłumaczy na początku, że opóźnienia wynikają „częściowo z naszej winy", bo gmina za późno wystąpiła o pozwolenie na inwestycję do wojewody zachodniopomorskiego, potem, że „dyscyplinuje" i kontroluje dzierżawcę, a na końcu, że „Plaża z klasą" w Dźwirzynie właśnie ruszyła, a w Grzybowie projekt wystartuje lada dzień. Nigdzie jednak na stronach gminy nie ma informacji o tym, że kalendarz imprez uległ zmianie. Nie ma także wzmianki czy i kiedy ruszy zapowiadany cykl imprez.


Dowiadujemy się również, że dzierżawca nie poniesie żadnych kar finansowych za nie wywiązanie się z warunków, bo nie przewiduje tego umowa z gminą.

Komentarze  
+17 #1 marek b 2018-07-11 08:01
No super umowa to tak dzierżawca to i do września możne się bujać :D :-* ;-) Jaki Wójt taka plaża z klasą :-* albo raczej bez klasy
+14 #2 widz 2018-07-11 09:43
takie plaże z klasą to codzienność i normalność w wielu miejscowościach nadmorskich Europy np.boiska do siatkówki plażowej, beach bary czy też sceny plażowe z codziennym programem my jesteśmy niestety daleko za rozwijającą się turystycznie Europą
+11 #3 mieszkaniec123 2018-07-11 10:46
W naszej gminie nie istnieje pojęcie "pieniądze publiczne". Są one traktowane jako prywatne przez Wójta i na zasadzie "kto lepiej liże tyłek" rozdysponowywane.O dziwnych przypadkach czyli tzw. radnych lepiej nie wspominać.Część z nich nie ma pojęcia za czym głosują.To jest nieszczęście dla Nas wszystkich.
+8 #4 Pełny dostęp 2018-07-11 12:23
leje się piwo a gdzie działająca toaleta - na wydmie;))) ?? tez nikt nie sprawdza.
ciekawe swoja droga czy plaża dostaje pieniądze publiczne na prowadzenie imprez??
+9 #5 ratownik 2018-07-11 14:06
Zgadza się, piwo było pierwsze w sobotę,WC na wydmach kilkadziesiąt metrów od miejsca spożycia piwa/własność gminy/wydzierżawiona i płatna.Ważna informacja dla nie zorientowanych,wspólnikiem w spółce jest członek zarządu powiatu Pani RG,która bezkarnie wjeżdża po alejce dla pieszych samochodem.Po zwróconej uwadze,powołuje się ,że ma pozwolenie od wójta.Wójt może udzielać pozwolenia na jazdę po swojej posiadłości.Ta Pani o tym mam nadzieję wie,ale blefuje.Może Pan Wójt ją uświadomi .Następnym razem poprosimy o interwencję POWIATOWĄ POLICJĘ.Chyba nie pękną i potraktują jak każdego innego obywatela.
+8 #6 KRaxen 2018-07-11 20:42
Może pokusić się o ujawnienie nazwisk wszystkich zamieszanych w tę zabawę. Słyszeć o kimś że świata mediów, kimś z pewnego sztabu wyborczego...
+6 #7 Zainteresowany 2018-07-12 13:00
Sprawa bardzo ciekawa. Spółka "pół publiczna" która wygrywa wiele przetargów publicznych w okolicy. Większość z podjętych działań nie ma uzasadnienia ekonomicznego w tradycyjnym podejściu do biznesu (przychód - koszty = zysk). Ocena organizacyjna podjętych działań na granicy studenckiego zaliczenia :). Obserwując zainteresowanie ta sprawa wielu środowisk może za jakiś czas wyjdzie drugie dno całej sprawy. Swoją droga brakuje dobrej pralni w naszej okolicy!!!
+1 #8 Bombon 2018-07-27 09:42
Wystarczy podpatrzeć kto tak naprawdę się tym wszystkim zajmuje - sami znajomi wójta Popiołka ;). Ciekawy jestem tylko kto odpowie za to, że pieniądze uciekają gminie sprzed nosa :).

Oby ktoś im się dobrał do d**y!!!!!!
+1 #9 Bombon 2018-07-27 09:52
Ci ludzie poza tą plażą mają jeszcze m.in. Białą Mewę i kilka punktów na Rodziewiczówny! A siedzą w tym m.in. Pan F.B, M.S, D.K, P.K, H.R.G. :)

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH