×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Fundacją “Zwyczajnie żyć” zaprasza na do Kołobrzegu na turniej finałowy o mistrzostwo Polski w piłce nożnej plażowej. Wspaniały obiekt PZPN na plaży, fantastycznie grające ekipy i do tego pomoc małemu kołobrzeżaninowi – wszystko to sprawi, że pierwsze tygodnie sierpnia dostarczą wielu wrażeń.

Polski Związek Piłki Nożnej już po raz drugi organizuje w Kołobrzegu turniej finałowy o mistrzostwo Polski w piłce nożnej plażowej. Na plaży centralnej powstanie specjalnie zbudowany stadion, na którym rozegrane zostaną mistrzostwa. Po raz pierwszy zagrają w nich również kołobrzeżanki z AP Kotwica Kołobrzeg. Start rozgrywek z udziałem kołobrzeżanek już w czwartek, 9 sierpnia.

W sobotę i niedzielę, 11 i 12 sierpnia, rozegrane zostaną finały mężczyzn i kobiet. Finały kobiet – w sobotę, finał mężczyzn – niedziela.

Wtorek i środa, 14 i 15 sierpnia, to dwumecz towarzyski reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej.

W tym roku istotnym aspektem podczas tych rozgrywek będzie udział reprezentacji Fundacji “Zwyczajnie żyć”, która pomaga małemu Antosiowi – 3-letniemu kołobrzeżaninowi, u którego zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę: zespół duplikacji MECP2. Reprezentacja Fundacji rozegra podczas tych mistrzostw łącznie cztery mecze, podczas których będzie prowadzona zbiórka na rehabilitację Antosia. Pierwszy mecz rozgrywany był w poniedziałek 6 sierpnia. Kolejne 7 i 8, m.in. z reprezentacją sędziów ZZPN. Start tych meczów zaplanowano w każdym z tych dni o godz. 19.00.

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem będzie mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją PZPN, Fundacji “Zwyczajnie żyć” oraz reprezentacji Kołobrzegu, który będzie miał miejsce w niedzielę, 12 sierpnia, planowo około godz. 13.00, po rozgrywkach o 3 miejsce, a przed finałem mistrzostw. W ekipie PZPN zagra m.in. Paweł Wojtala, Radosław Michalski oraz Stefan Majewski – byli reprezentanci Polski. Podczas finału również prowadzona będzie zbiórka na rzecz małego Antosia. We wszystkich wydarzeniach Fundacji niesamowitym wsparciem będą członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Zapasy Kołobrzeg.
ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA