×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
24 września 2018 w całej Europie startuje coroczna akcja „Urology Week” - tydzień świadomości i profilaktyki chorób urologicznych.

Hasła przewodnie akcji: "Podaj jeden dobry powód, dlaczego nie warto się zbadać", "Nie trać snu przez prostatę", "Nie zgadzaj się na dyskomfort" mają za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na wciąż niską świadomość społeczeństwa w zakresie chorób układu moczowo-płciowego oraz zachęcić do bezpłatnych badań profilaktycznych. Z tej okazji, w wielu regionach Polski będą się odbywać Dni Otwarte klinik / szpitali / przychodni, w trakcie których pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji urologicznych. Nie zabraknie również aktywności sportowych, kulturalnych oraz naukowych.

Do akcji na terenie powiatu kołobrzeskiego włączyła się  Przychodnia Inter Medical Kołobrzeg. W dniach 24-28.09.2018 odbędą się tam bezpłatne konsultacje urologiczne-szczegóły na stronie www.inter-medical.pl oraz Facebooku.

„Celem akcji jest zwiększenie społecznej świadomości na temat chorób urologicznych.” - mówi lek.med. Marcin Walkowiak, organizator akcji w Kołobrzegu. - „Wspólnie z dr Dominikiem Gródeckim z Gryfic, z którym odbywamy szkolenie specjalizacyjne w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK2 w Szczecinie, pod kierownictwem prof. Marcina Słojewskiego, a także z dr Maciejem Głuszko z Koszalina, chcemy dotrzeć do jak największej liczby pacjentów - szczególnie do tych, którzy nigdy nie byli badani urologicznie. Klinika Urologii w Szczecinie od kliku lat bierze aktywny udział w Tygodniu Urologii, przeprowadzając bezpłatne badania profilaktyczne w tych dniach, a także jest organizatorem „Sanprobi Uro Run”. W tym roku bieg ulicami Szczecina odbędzie się w dniu 22.09.2018 o godzinie 10.00 w Parku Kasprowicza. Natomiast wszystkich chętnych mieszkańców naszego regionu zapraszamy na 3- dniowe seminarium z brazylijskiego jiu-jitsu, które odbędzie się w dniach 25-27.09.2018 w godzinach 18-20.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim. Seminarium poprowadzą: Marcin Bandel - utytułowany zawodnik mieszanych sztuk walki oraz posiadacze czarnych pasów bjj - Sylwester Dziekanowski i Karol Stankiewicz”.

Inicjator #UrologyWeek - Europejskie Towarzystwo Urologiczne na potrzeby akcji uruchomiło specjalną stronę www.urologyweek.org, na której można znaleźć szczegółowe informacje o planowanych działaniach w całej Europie.

Rejestrację na konsultacje urologiczne w Inter Medical Kołobrzeg dla mieszkańców Gminy Ustronie Morskie prowadzi Pani Bogumiła Pawłowska w Ośrodku Zdrowia w Ustroniu Morskim.ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA