×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Znany aktor, satyryk oraz dziennikarz na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedzi Kołobrzeg 10 października. Wyjątkowy gość spotka się z mieszkańcami miasta aby promować reedycję książki "W Zasadzie tak". Po raz pierwszy ukazała się ona legalnie w minionym systemie, w roku 1975. Nigdy później nie wznawiana, chwalona w „Kulturze” paryskiej przez Stefana Kisielewskiego, ilustrowana przez autora swoje światło dzienne ujrzała po blisko 40 latach.

Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie – przeczytaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie od twoich rodziców. Jeżeli PRL pamiętasz – czytając tę książkę będziesz śmiał się w głos, choć czasem pomyślisz – jak do cholery dawało się wtedy normalnie żyć?

Jak żyć z władzą, jak podróżować pociągiem sypialnym, jak kupić samochód albo, co gorsza, części zapasowe, jak znaleźć prawdziwą kawę, dlaczego nowo wybudowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, od lat nieremontowanego, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie, jak żyć nie pijąc – to tylko niektóre zagadnienia z pasją omówione przez Fedorowicza. Które stały się zupełnie nieaktualne, które przetrwały, a które bywają reaktywowane – oceni, pysznie bawiąc się w trakcie lektury, czytelnik.

Wieczór autorski odbędzie się 10. października o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. J. Frankowskiego 3. Podczas spotkania będzie mozliwość kupienia książki oraz zdobyć autograf artysty.


Komentarze  
-8 #1 cuba 2018-10-08 13:02
Z jakiej racji jakiś zbzikowany tetryk, jest zapraszany do publicznego obiektu, który kojarzony jest z kulturą.
-8 #2 Pejsati 2018-10-08 13:12
On pradał prapolszyje Maronu w ruku obcoho kapitała... :P On pradał prapolszyje, giermanskije silvery rodowe naszohogo garoda. :oops: On wypił prapolszyje wodu z naszej rieki, Wołga, Wołga, mac radnaja.... Rezunów prapustił od upainskiej Makreli iz batohami na polszych panow. I on wykupil wsie moje lekarstwa, dla mena ne ostałoh, ja muszu bezrozumny hadiat i zdies piszywat...

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH