×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Po dwóch latach zmienił się organizator jarmarku bożonarodzeniowego. Tegoroczna impreza ma być urządzona w namiocie. Dawni organizatorzy mają żal do władz RCK-u o brak komunikacji i przejrzystej formy przygotowania oferty. Dyrektor Kielar rozkłada ręce; - Nie mogliśmy spełnić oczekiwań finansowych tej firmy.


Jarmarki – Kołobrzeg były organizatorem kiermaszu świątecznego przez ostatnie dwa lata. To dzięki nim, na placu ratuszowym pojawiły się drewniane domki, zamiast mało estetycznego namiotu, pod którego znakiem odbywał się dotychczasowy jarmark. W tym roku firma również była zainteresowana organizacją wydarzenia. Niestety, jak poinformowała na swoim profilu Fb; „nie udało nam dojść do porozumienia z władzami miasta co do formy i kosztów. Od samego początku staraliśmy się stworzyć nową jakość w Kołobrzegu i o ile przez dwa lata udawało nam się samodzielnie finansować tę imprezę, tak w tym roku powiedzieliśmy – sprawdzam, czy miastu też zależy na budowaniu jakości i długofalowego rozwoju tego projektu – otóż nie, nie zależy".


Co to oznacza? Jak poinformowała nas Agnieszka Grefling, przedstawiciel kołobrzeskiej firmy, oferta Jarmarków w sprawie organizacji kiermaszu została odrzucona i to zaledwie kilka tygodni przed planowaną imprezą. - Nie rozumiemy w ogóle działania spółki i władz miasta. W Koszalinie już w lecie było wiadomo kiedy będzie i jak będzie wyglądał taki jarmark. My dowiedzieliśmy się w listopadzie, że jest z tą imprezą zamieszanie i do końca nie mieliśmy żadnych informacji czy dojdzie do jej organizacji. Nikt z nami nie rozmawiał, nie poprosił o wyjaśnienia czy korektę naszej oferty, także tę finansową – mówi Grefling.


Władze RCK- u propozycji Jarmarków nie zaakceptowały właśnie z powodów finansowych. - Nie stać nas było na zapłacenie pieniędzy, które zażądała firma (chodzi o kilkadziesiąt tysięcy złotych netto. Według Jarmarki-Kołobrzeg to suma kosztów organizacji, którą dotychczas ponosiła firma – dop.red.)). To dla nas ogromna kwota i ja jej w budżecie po prostu nie mam – tłumaczy Tadeusz Kielar, dyrektor spółki. Jak wyjaśnia, dotychczas spółka miejska na jarmarku zarabiała, choć nie były to duże pieniądze. - Na pewno nie było założenia, że za tę imprezę my będziemy płacić – mówi. Tłumaczy również, że opóźnienia organizacji wydarzenia spowodowane były „wyborami samorządowymi". - Ostatecznie sami wysyłaliśmy oferty do różnych firm w sprawie jarmarku. Odezwało się dwóch oferentów, z których jeden chciał nam dopłacić 2 tysiące złotych za tę imprezę i tego właśnie wybraliśmy – wyjaśnia dyrektor. Podkreśla, że wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Kielar tłumaczy również, że nowym władzom Kołobrzegu złożył propozycję przejęcia organizacji jarmarku. - Jeśli w budżecie miasta będzie kwota przeznaczona na ten cel, będzie można zorganizować przetarg i wybrać najlepszą finansowo i jakościowo ofertę – tłumaczy Kielar.

Podobnego zdania są przedstawiciele firmy Jarmarki-Kołobrzeg. - Naszym zdaniem urzędnicy powinni potraktować takie wydarzenie jako atrakcję turystyczną i zadbać o jej jakość – mówi Agnieszka Grefling.

Czy tak się stanie, zobaczymy. Tymczasem od połowy grudnia na placu ratuszowym ma pojawić się namiot w którym odbędzie się tegoroczny kiermasz.
Komentarze  
+57 #1 Dariusz1970 2018-12-05 14:42
Jak zawsze wiocha
+25 #2 Wrot 2018-12-05 14:49
Czy dawny organizator chciał pieniądze na to co teraz robi urząd za własne środki? Coś mi śmierdzi.
+34 #3 T2000 2018-12-05 15:09
Przecież wynajęcie domku kosztowało nie małe pieniądze, więc ktoś tu zarobił nie miało i kłamie. Organizator Czy miasto?
+8 #4 Facepalm 2018-12-05 15:41
No Bździszewo normalnie
+41 #5 Tex 2018-12-05 15:44
Koszty wystawienia sie na tym jarmarku to jakaś abstrakcja dla jednoosobowej malutkiej fimy, nie do udźwigniecia. To miasto powinno zorganizować taki jarmark i udostępnić stanowiska lokalnym malym firmom za symboliczne pieniażki, tak żeby miasto nie musiało dokladać. A gdy organizowala to firma Jarmarki Kołobrzeg to cena za wynajem większa niż w Berkinie. Jakieś szaleństwo i chciwość.
+46 #6 ape 2018-12-05 15:56
A w czasie wyborów jakoś pieniążki się znalazły na postawienie domków przed ratuszem :-| dlaczego wyborcze ulotki nie były rozdawanie z namiotu ???
+52 #7 dziękujemy już panu 2018-12-05 16:21
W każdym znaczącym mieście, jarmarki świąteczne działają od początku grudnia. Biznes się kręci aż miło. Tylko nie w Kołobrzegu, bo dyrektor RCK rozkłada ręce. Biedny, pieniędzy nie ma... A czemu latem nie zarobił? Bo nie wiedział jak... Stanowczo za długo grzeje stołek, zmienić go należy. Najwyższy już czas!
+24 #8 Jam 2018-12-05 16:36
Katastrofa
-5 #9 Agnieszka Grefling 2018-12-05 17:16
Cytuję Tex:
Koszty wystawienia sie na tym jarmarku to jakaś abstrakcja dla jednoosobowej malutkiej fimy, nie do udźwigniecia. To miasto powinno zorganizować taki jarmark i udostępnić stanowiska lokalnym malym firmom za symboliczne pieniażki, tak żeby miasto nie musiało dokladać. A gdy organizowala to firma Jarmarki Kołobrzeg to cena za wynajem większa niż w Berkinie. Jakieś szaleństwo i chciwość.
Gdyby miasto dołożyło jakąś cegiełkę finansowa od siebie koszta uczestnictwa w jarmarku dla wystawców byłyby mniejsze. Niestety ale z dzierżawy która płacili wystawcy pokrywalismy wszystkie oplaty które związane są z organizacją tego typu imprezy. W
+21 #10 Irenka 2018-12-05 17:40
Pozamiatac, światła pogasic i cisza i ciemnośc w Kołobrzegu.A na jarmark do Berlina!!?- Szkoda słów!
-1 #11 Rezydent Juda 2018-12-05 19:09
Moze choc stragan z jarmulkami , treskami z pejsmi i swiecami Sichanuka zhobyc .
To ne podobna to do niczeho nepodobna .
Nie wiem , co powi Janek DanielSS :sad:
+20 #12 Przyjezdny 2018-12-05 19:17
Panie Szanowny Dyrektorze Kielar proszę nie rozkładać rąk tylko zwyczajnie wystarczy nie przeszkadzać w tego typu przedsięwzięciach .Ale Kołobrzeg jest wychowany na namiotach i w tym mieście nie może nic innego zaistnieć.Od kiedy pamiętam Kolobrzeg to tutaj zawsze króluje brak organizacji a dlaczego??Bo się chcą nachapac po kolei wszyscy.W innych miastach w Polsce stoją ładne stylowe domki drewniane i jest klimat Jarmarku a tutaj będzie syf i powielanie starych błędów.Chce przypomnieć że Jarmark już się kiedyś odbywał na "szczękach"w takim namiocie i wszczyscy widzieli jak to wyglądało.Ja podpowiem tak :po co stawiać nowy namiot .,wystarczyło nie rozkładać namioty na rzecz.placu K.przy ul Reymonta ,tylko dodatkowo napisać szyld Jarmark Bożonarodzeniowy.Oj Pani prezydent nieciekawie rozpoczyna pani swoją kadencję ,tu podczele i sunrise ,tu jarmark itp.Chaos i brak organizacji ,za dużo czasu na obsadzanie stołków.......
+20 #13 Jam 2018-12-05 20:45
Starczy już tych bułgarsko-cygańskich namiotów !!!
+12 #14 Alonso 2018-12-05 20:55
W Kołobrzegu nie znają innych materiałów jak plandeka albo płyta OSB.Ul.Towarowa plandeka i domki z płyty OSB,al.Rodziewiczowny to samo ,ul,Reymonta plandeka ,wymieniać można bez końca takie miejsca.Oczywiście wyjątki są i nie chce tutaj obrażać wszystkich ale w 80℅to OSB i plandeka.
+10 #15 Edi 2018-12-05 21:53
W namiocie moga pracowac urzedasy .... a nie ludzie co pracuja na chleb a nie na ..... .
0 #16 Edi 2018-12-05 21:55
Czekamy na sylwestra na ratuszu jak co roku......
+4 #17 Xoxo 2018-12-06 06:19
Szczerze dlaczego nie można zrobić na wzór zachodni np postawić wzdłuż deptaku do rzeki parsety,? Tam spokojnie zmieści się 10-15 budek i byłoby klimatycznie bo ciągnęłoby się po nowym chodniku też, można rostawic na promenadzie do mola dla kuracjuszy, jest tyle miejsca, ja nie rozumiem pchać wszystko pod ratusz zamiast wykorzystać takie fajne miejsca :) dlatego trzeba w następnym roku zrobić przetarg okresowy na jeden rok np zobaczyć jak to funkcjonuje, jeśli się uda to można zrobić kolejny raz a jeśli nie to poszukać innych inspiracji korzystnych dla mieszkańców miasta, podobno to w wyborach prezydenckich w statucie programu było że liczy się dobro kolobrzezan i ich opinia czy coś podobnego prawda?
+12 #18 sds 2018-12-06 09:44
A co oznacza, że miasto powinno dołożyć?
Ano to, że to my, wszyscy mieszkańcy mieliśmy sfinansować ten jarmark, żeby inni mogli zarobić.
Zdaje się że nie taka jest rola miasta i lepiej żeby te środki przeznaczone zostały na infrastrukturę, służącą wszystkim mieszkańcom.
A jarmark powinien się sam finansować z osiągniętego obrotu i zysku na sprzedaży, albo nie ma on sensu.
+6 #19 Mieszkanka Kołobrzegu 2018-12-06 10:44
A po co jarmark w Kołobrzegu? Przecież zimą nie ma turystów. Ma być jakaś rozrywka dla całorocznych mieszkańców? A po co, skoro oni nie przynoszą pieniędzy. Żal mi tego miasta coraz bardziej. Wszystko tylko dla turistasów. Nawet strumyk przy Muzeum Wojska Polskiego był uruchamiany na weekend, kiedy turistasy przyjeżdżały do miasta. W tygodniu już nie działał, bo po co?
-9 #20 Tueysta 2018-12-06 11:45
Janusz,wracaj...
0 #21 Turysta 2018-12-06 11:48
Cytuję Mieszkanka Kołobrzegu:
A po co jarmark w Kołobrzegu? Przecież zimą nie ma turystów. Ma być jakaś rozrywka dla całorocznych mieszkańców? A po co, skoro oni nie przynoszą pieniędzy. Żal mi tego miasta coraz bardziej. Wszystko tylko dla turistasów. Nawet strumyk przy Muzeum Wojska Polskiego był uruchamiany na weekend, kiedy turistasy przyjeżdżały do miasta. W tygodniu już nie działał, bo po co?

Kolejna mieszkanka Kołobrzegu,która nie lubi turystów.To komplenty brak zrozumienia zasad działania biznesu jakim jest turystyka.Wasze piękne miasto tak wygląda przede wszystkim dzięki TURYSTOM!!! Czy to tak trudno pojąć?
+9 #22 fado 2018-12-06 13:29
przecież w tych budkach było wielkie"G", bardzo drogo,tylko wygląd był ok.,po co porównywać Berlin z Kołobrzegiem? ,przecież k-g to jak dwie dzielnice Berlina!i nieporównywalny przychód z podatków!,
+10 #23 xxx65 2018-12-06 16:27
Cytuję Turysta:
Cytuję Mieszkanka Kołobrzegu:
A po co jarmark w Kołobrzegu? Przecież zimą nie ma turystów. Ma być jakaś rozrywka dla całorocznych mieszkańców? A po co, skoro oni nie przynoszą pieniędzy. Żal mi tego miasta coraz bardziej. Wszystko tylko dla turistasów. Nawet strumyk przy Muzeum Wojska Polskiego był uruchamiany na weekend, kiedy turistasy przyjeżdżały do miasta. W tygodniu już nie działał, bo po co?

Kolejna mieszkanka Kołobrzegu,która nie lubi turystów.To komplenty brak zrozumienia zasad działania biznesu jakim jest turystyka.Wasze piękne miasto tak wygląda przede wszystkim dzięki TURYSTOM!!! Czy to tak trudno pojąć?

Na turystach to zyja hotelarze a nie miasto... Kiedyś mielismy dwa zakłady przetwórstwa rybnego, PŻB (jest nadal), Zakład WENEDA, UNITRA, ZAKŁADY MIĘSNE, Maronę zakład cukierniczy, Mleczarnię itp wszystkie znane w całej POLSCE a teraz tylko apartamenty i apartamenty. Więc Kołobrzeżanie chcą też sie zabawić cieszyć a przede wszystkim żyć w tym cholernie drogim mieście bo turyści....
+18 #24 editt 2018-12-06 17:59
Zachecali kolobrzeskich rekodzielnikow do brania udzialu, ale przeciez dla jednej osoby, ktora cos dzierga tylko, i chicialaby, aby chociaz za materialy sie zwrocilo, nie mowiac juz o jakims zarobku, to cena za wynajecie byla jak z kosmosu. Oplacalo sie tylko tym z jedzeniem, piwem i winem. To jest wlasnie wspieranie lokalnych artystow.Wstyd i zenada !!!
+4 #25 ja123 2018-12-07 13:26
Tandeta, tandetę pogania. A już było prawie normalnie. Sylwestra miejskiego też nie będzie w tym roku? Młodzi już z tego miasta uciekli , teraz uciekną ci w średnim wieku , a kto zostanie? Starzy ludzie co szczędzą każdy grosik? To dopiero będzie upadek Kołobrzegu. Przecież jest kasa z turystów, z klimatycznego, dlaczego molo jest za darmo?
+2 #26 ja123 2018-12-07 13:28
Cytuję Mieszkanka Kołobrzegu:
A po co jarmark w Kołobrzegu? Przecież zimą nie ma turystów. Ma być jakaś rozrywka dla całorocznych mieszkańców? A po co, skoro oni nie przynoszą pieniędzy. Żal mi tego miasta coraz bardziej. Wszystko tylko dla turistasów. Nawet strumyk przy Muzeum Wojska Polskiego był uruchamiany na weekend, kiedy turistasy przyjeżdżały do miasta. W tygodniu już nie działał, bo po co?

ŁADNIE TO PANI UJĘŁA. Przede wszystkim władze są dla mieszkańców !!

Nie masz możliwości dodania komentarza
MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TYLKO DLA
OSÓB ZALOGOWANYCH