×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
- Byłam oczerniana przed konkretnymi ludźmi. Teraz chcę wyciągnąć konsekwencje, najprawdopodobniej w sądzie – mówi Wioletta Dymecka, była liderka Porozumienia dla Kołobrzegu. To pokłosie tzw. afery korupcyjnej Krzysztofa Plewki, która niedawno została umorzona. Zdaniem Dymeckiej naruszono jej dobra osobiste.

W jaki sposób? - Otrzymywałam sygnały od różnych osób, że w kontekście tej sprawy, Krzysztof Plewko wymienia moje nazwisko. Próbowałam nawet wyjaśnić z nim tę sytuację, ale nie udało nam się dojść do żadnego porozumienia. Teraz, kiedy oskarżenia okazały się bezpodstawne, bo sprawę umorzono, chcę wyciągnąć konsekwencje – tłumaczy obecna radna powiatowa Kołobrzeskich Razem.
Jak podkreśla, nie chce jednak działać sama. - Będę zabiegała o spotkanie z innymi osobami, które zostały oczernione przez Plewkę i mam nadzieję, że razem ustalimy co z tym zrobić dalej. Uważam, że trzeba go powstrzymać. To człowiek, który tworzy sztuczne afery, z których nic nie wynika – mówi.

Dymecka nie wyklucza skierowania sprawy do sądu, choć chce zacząć od wezwania do publicznych przeprosin. - Uważam, że jeśli Krzysztof Plewko ma honor powinien przeprosić nie tylko ludzi, których oczernił, ale również całą Radę Miasta – mówi.

Przypominamy; w październiku 2016 roku Krzysztof Plewko zawiadomił organa ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji przez czterech radnych i jedną osobę spoza rady. Nagrane przez działacza osoby miału namawiać go do przegłosowywania, w zamian za korzyść majątkową, uchwał dotyczących m.in zmian w zagospodarowaniu przestrzennym w strefie uzdrowiskowej. Ostatecznie, zaledwie kilka dni temu, sprawę umorzono. Wcześniej jednak radny obiecał, że jeśli nie znajdzie ona swojego finału, upubliczni nagrania. Dotychczas tego nie zrobił.

Krzysztof Plewko nigdy jednak publicznie nie wymienił nazwisk nagranych przez siebie osób. Jedną z nich okazał się być Henryk Bieńkowski, obecny radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości. Bieńkowski przyznał się do tego jednak osobiście, na jednej ze swoich konferencji prasowych. Podkreślał wówczas, że nigdy nie brał udziału w jakichkolwiek działaniach korupcyjnych, a jedynie został źle zrozumiany. Zapowiedział również, że poda Krzysztofa Plewkę do sądu za naruszenie dóbr osobistych. Ostatecznie jednak do tego nie doszło, a obaj panowie startowali w minionych wyborach z list tej samej partii – Prawa i Sprawiedliwości. (stm)

Niestety nie udało nam się skontaktować dzisiaj z Krzysztofem Plewko. Jego wypowiedź dotyczącą tej sprawy umieścimy w osobnym artykule.
Komentarze  
+12 #1 pianista 2019-01-09 10:24
Jeden tu drugiego lansuje i wszystkie chwyty są teraz dozwolone.Plewko jest człowiekiem stosunkowo niewykształconym i wybitnie konfliktowym, natomiast Dymecka uważa się za lepszy sort, chociażby z racji posiadanego wykształcenia i doświadczenia w kierowaniu MWiK, co dała już odczuć prymitywnemu Gromkowi. Jak to się dla niej zakończyło, to wszyscy wiemy.Jedna i druga strona bije obecnie pianę i ma parcie na tzw. szkło, gdy tymczasem problemy do rozwiązania w mieście narastają w tempie geometrycznym
Cytować
+2 #2 w biedronce jest najtaniej 2019-01-09 11:48
Chciwi ludzie z PIS
Cytować
+11 #3 Anty 2019-01-09 12:09
Za to ci PO drugiej stronie uczciwi jak cholera hehehe :-?
Cytować
+23 #4 john doe 2019-01-09 12:13
Zgoda, Plewko jest kontrowersyjny, ale polityczna volta Dymeckiej musi budzić wątpliwości. Nikt normalny nie zmienia poglądów o sto osiemdziesiąt stopni z dnia na dzień tak jak to zrobiła Dymecka. To i jej późniejsze działania sprawiły, że nie jestem w stanie uwierzyć w uczciwość Dymeckiej.
Cytować
+10 #5 remi_ 2019-01-09 14:43
nic się takiego proszę pani się nie stanie po co kombinować i dopuszczać w procesie do ujawnienia tego co dziś nie jest ujawnione :) pani to wie i my też to wiemy ;)
Cytować
+15 #6 ***** 2019-01-09 15:12
A co babo z twoimi obietnicami wyborczymi poszły w zapomnienie do roboty
Cytować
+10 #7 Pińcet plós 2019-01-09 17:53
Nazwisko zobowiązuje. trza zadymić :)
Cytować
+4 #8 Jeremi W. 2019-01-09 18:07
Cytuję pianista:
Jeden tu drugiego lansuje i wszystkie chwyty są teraz dozwolone.Plewko jest człowiekiem stosunkowo niewykształconym i wybitnie konfliktowym, natomiast Dymecka uważa się za lepszy sort, chociażby z racji posiadanego wykształcenia i doświadczenia w kierowaniu MWiK, co dała już odczuć prymitywnemu Gromkowi. Jak to się dla niej zakończyło, to wszyscy wiemy.Jedna i druga strona bije obecnie pianę i ma parcie na tzw. szkło, gdy tymczasem problemy do rozwiązania w mieście narastają w tempie geometrycznym

To nie znaczy że jak użycza się kloaki kilu osobom
to posiada się ich rozum (wiedzę).
Cytować
+1 #9 pianista 2019-01-09 18:47
Mówmy raczej o problemach mieszkańców, zmuszonych do użyczenia tej kloaki innym, niż o tym jaką one wiedzę maja
Cytować
+8 #10 Boze przywroc rozum 2019-01-09 18:54
My Wyborcy oczekujemy w koncu poprawy jakosci zycia w swoim.... jeszcze miescie .
Stworzenie warunkow do zycia Polakom , by zyli tu zakladali rodziny i pracowali dla Polski.
Nie dla Multikulti Merkel czy Anglii
- miejsca pracy , nie oberkomando na hotelowisku
- bezpieczenstwo
- sluzba zdrowia
- POLSKA kultura
- prawadziwa POLSKA historia
- szkolnictwo .....
To Wasze radni kompetencje i za to wam placa !

Jestesmy jeszcze w miescie Ploskim ? gdzie polski jezyk jest juz w zaniku .
Jestesmy gmina najbogatsza w pierwszej dziesiatce w Polsce .
Co z tego mamy my wyborcy ?

NIEWIELE ALBO NIC !

Ulice Plazowa za 600 tysiecy oswietlona jak arena cyrkowa zbudowana dla dwoch prywatnych hoteli tiwarzyszu Szufel ?
mozemy tylko zaglosowac se raz na kilka lat
Efekt ? Bez wzgledu na wynik " wybory beda wygrane " jak mowi razwietka z zydowski Mossadu , BND i FSB

Procesy Gromka o POkrety z " Bryza " , sady i wygorowane ambicje radnych i matolow u koryta nie interesuja nas .
Tu zarabia tylko machina sadownicza.
Kloccie sie dalej , a faszystowska unia was pogodzi .
Unia , ktora kieruja potomkowie faszystow niemieckich i alkocholicy ze swoja odwieczna rzadza
" PRZESTRZENI ZYCIOWEJ DRANG NACH OSTEN
W budynku sadu doklejaja tylko kolejne pietra .
Niedlugo szczyt tych niezreformowanych tworow siegnie do nieba .
Pod spodem beda przemykac szarzy zaczipowani nibyludzie , parobki jak z powiesci " Matka "
Ktorych syjonisci szowinisci od Ustawy 447 Just zwa gojami splacajacy zydoskie urojone perfidne " roszczenia"

google - ustawa 447 just michalkiewicz
Cytować
+12 #11 pianista 2019-01-09 19:30
Faktycznie ten Szufel to jest drań. Za nasze pieniądze oświetla sobie swój hotel!! SKANDAL!!!!!!!!!!!!!
Cytować
+13 #12 osserwer 2019-01-09 19:36
Krzysztof,nie przejmuj się. Mogą ci skoczyć na pukiel ,jak mawiają na Śląsku. Najpierw musieli by Ci udowodnić,że ogłosiłeś publicznie nazwiska tych pięciu łapówkarzy. Nic takiego nie było.Te nazwiska padały z okolic tych ,którzy te łapówy brali. To oni w poczuciu winy,manewrem uprzedzającym, chcieli wykrzyczeć: TO NIE JA.Jeden z nich jako najbardziej przyzwoity ,jak przystało na człowieka z poczuciem winy(chyba najmniejszej) zrobił to co należało.Reszta kombinuje.Myślę,że upublicznienie nagrań w sądzie na rozprawach ,jeśli do nich dojdzie,spowoduje przegraną tych pieniaczy i dopiero będzie wstyd i marginalizacja społeczna.A może trzeba będzie porezygnować z funkcji i synekur.!!!???
Cytować
+11 #13 pianista 2019-01-09 20:55
Dymecka też się nie przejmuje. Swój staż przy aferach już ma. Zaczynała od afery z makrumem, potem poszło już gładko. Wtedy prokurator umorzył śledztwo, a teraz?
Cytować
+8 #14 pytam 2019-01-09 22:48
Cytuję pianista:
Faktycznie ten Szufel to jest drań. Za nasze pieniądze oświetla sobie swój hotel!! SKANDAL!!!!!!!!!!!!!

Na jakiej ulicy i jak ten hotelik się nazywa?
Cytować
+7 #15 pianista 2019-01-10 07:14
Czytaj "pytam" uważanie, co ludzie piszą, to jest ulica Plażowa za 600 tysięcy z kieszeni podatnika oświetlona jak arena cyrkowa zbudowana dla dwóch prywatnych hoteli towarzysza Szufla. Nie wiem jak oni te hotele nazwali, czy to jest takie ważne? Idź tam sobie na spacerek i popatrz, może po drodze spotkasz Szufla, to go sam zapytasz, albo popytaj tych, co tam mieszkają, tylko uważaj na psy i ochroniarzy, bo jak wejdziesz na teren prywatny to kaplica
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl