×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Czterech kołobrzeskich policjantów zostało skazanych na rok więzienia w zawieszeniu od roku do dwóch lat. W czwartek przed Sądem Rejonowym w Kołobrzegu zapadł wyrok w sprawie głośnej policyjnej interwencji sprzed ponad dwóch lat.

Główny oskarżony Marcin W., który na kołobrzeskiej komendzie miał użyć paralizatora wobec 18-letniego Kornela Ś. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Pozostali policjanci - Bartosz M., Zbigniew W. i Kamil K. oskarżeni o niedopełnienie obowiązków, jak również o przekroczenie uprawnień i zezwolenie na znęcanie się nad zatrzymanym zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy.


Sąd ponadto zakazał Marcinowi W. wykonywania zawodu policjanta na okres 2 lat oraz orzekł o nawiązce na rzecz pokrzywdzonego w kwocie 10 tys. zł. Pozostali skazani nie mogą wrócić do zawodu przez rok. Muszą zapłacić pokrzywdzonemu po 3 tys. zł.

Przypomnijmy: Pokrzywdzony Kornel Ś. został zatrzymany przez policjantów KPP Kołobrzeg w nocy z 17 na 18 lipca 2016 r. w związku z bójką w okolicy Pomnika Zaślubin z Morzem. Miał wówczas 18 lat. Już na komendzie, poza miejscem zdarzenia, jeden z funkcjonariuszy Marcin W. miał użyć wobec niego paralizatora. Trzech pozostałych według relacji pokrzywdzonego miało się temu przyglądać i nie reagować. Wtedy też Marcin W. Miał czterokrotnie użyć wobec pokrzywdzonego paralizatora.


Czwartkowy wyrok nie jest prawomocny, a obrońcy oskarżonych zapowiedzieli wniesienie apelacji.
Komentarze  
-16 #1 Stoned 2019-02-07 21:36
To teraz mamy o czterech policjantów mniej? Bedą na urlopach? I po roku powrót czy jak teraz?
+32 #2 Stoned 2019-02-08 05:58
Się czerwono zrobiło już tłumaczę, chodzi mi o to że używa się słowa policjanci w czasie teraźniejszym - nie przeszłym, czyli nadal pracują nawet będąc oskarżonymi, dopiero teraz po wyroku ( od którego się odwołają) mają zakaz pracy na rok, taką przerwę, urlop i wracają mimo wyroku - skazania z powrotem do pracy?
Fajnie! strażak podpalacz - zakaz pracy na rok, malarz źle maluje zakaz pracy na rok...
Durne komentarze - zakaz pisania na rok

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA