×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Technikum Zawodowe nr 3 w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego  ma zamiar  otworzyć nowy kierunek kształcenia we współpracy z PKP PLK S.A. Jak informuje pracodawca oferuje najlepszym uczniom stypendia i wsparcie w czasie całej edukacyjnej ścieżki.
Przedstawiciele PKP PLK S.A. będą obecni podczas Targów Edukacyjnych 1 i 2 kwietnia tego roku, na które szkoła zaprasza trzecie klasy gimnazjum i ósme klasy szkół podstawowych.

"Od września w naszym Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego przy ul. Piastowskiej powstanie nowy kierunek kształcenia we współpracy z PKP PLK S.A.- Technik transportu kolejowego z praktyką w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Ogromnie się cieszę, że Pani Dyrektor Dominice Pfeif udało się nawiązać współpracę z PKP, dzięki której młodzież będzie objęta programem stypendialnym i otrzyma wsparcie przyszłego pracodawcy podczas całej edukacyjnej ścieżki. PKP najlepszym uczniom finansuje również studia wyższe i gwarantuje pracę. To bardzo intratna i dobra oferta dla młodzieży." - mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Szczegóły dotyczące nowego kierunku można uzyskać pod nr telefonów: 94 35 239 36 i 691 240 871.
Komentarze  
+21 #1 Zalogowany 2019-03-14 12:02
Tamborski powinien dodać : przepraszam za powolną degradację i likwidację tej szkoły. Że dopuscilem do zamknięcia warsztatów szkolnych, że wszystko co było budowane przez wiele lat przez poprzedników obróciłem w pył. Że zniszczyłem świetny zespół szkół mechanicznych i zrobiłem z niego zbieraninę pomniejszych, nic nie znaczących szkół. Że dopiero po latach dotarło do mnie że jednak mechanicy, ślusarze, operatorzy maszyn są potrzebni gospodarce i regionowi. Że taki ślusarz, który poznał zasady rysunku technicznego, technologie obróbki i obsługę różnych maszyn i urządzeń z łatwością przekwalifikuje się na montera mebli kuchennych, szaf suwanych i innych zabudów. I dzięki temu zarobi kupę kasy. Dotarło do mnie i przepraszam.
0 #2 sowa 2019-03-17 12:23
Jaki starosta taki poziom szkoły.
Kto zna kołobrzeskie realia i kulisy działania tutejszej sitwy, ten zna odpowiedz.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA