×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To już ogromne wyróżnienie dla uczniów z klasy III B Branżowej Szkoły I Stopnia uczących się zawodu mechanik pojazdów samochodowych. Jako jedyni z województwa zachodniopomorskiego zakwalifikowali się do finałowej 30-tki VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Kołobrzeżanie uplasowali się na wysokich pozycjach w pierwszej dziesiątce konkursu.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiła rekordowa liczba, 893 drużyn- 893. Z kołobrzeskiej szkoły wystąpiły dwa zespoły: Vag Team reprezentowany przez Dawida Sismut i Marcina Kapela oraz Custom Garage w którym znalazł się Rafał Popiołek i Dawid Wróbel . Oba teamy będą rywalizowały pod koniec marca z drużynami z całej Polski podczas poznańskiego Motor Show '2019 .


Jak informują Organizatorzy-walka była bardzo zacięta, a w przypadku kilku zespołów o jednakowej minimalnej liczbie punktów o awansie decydował czas przesłania odpowiedzi-o zakwalifikowaniu się do finału zadecydowały ostatecznie sekundy.


Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik. Kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują firma Kramp, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.


Finał już 28. marca 2019 r. na Poznań Motor Show 2019
Komentarze  
+6 #1 Super !!!! 2019-03-15 19:20
Super !!!!
Gratulacje dla zdolnych młodych mechaników.
Ta szkoła kształci bardzo dobrych przyszłych fachowców w wielu zawodach.
+1 #2 Adrian Krajewski 2019-03-16 22:49
Ta szkoła branżowa to dawna Piastowska? Nie mieszkam w Naszym Kołobrzegu juz "parę lat " stąd pytanie (choć Kolobrzeg na zawsze wyryty w sercu - moja Mała Ojczyzna;)
0 #3 Dario 2019-03-17 12:06
Piastowska.Chodzilem tam do szkoly lata 94/98

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA