×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Władze samorządu województwa spotkały się z zachodniopomorskimi sportowcami. Tradycyjnie podczas gali „Sportowe Podsumowania Roku” uhonorowano najlepsze zawodniczki, zawodników oraz ich szkoleniowców na osiągnięcia w 2018 roku.

W sumie nagrodzono 28 sportowców i 23 szkoleniowców z całego województwa zachodniopomorskiego. Coroczna gala była także znakomitą okazją do uhonorowania za miniony rok najaktywniejszych sportowo klubów, gmin, powiatów i szkół na Pomorzu Zachodnim. Na liście wyróżnionych znalazły się tylko jedna placówka oświatowa.. Za wybitne osiągnięcia sportowe uczniów "Kopernik" zajął 1. miejsce spośród 127 sklasyfikowanych szkół ponadgimnazjalnych. Okolicznościowy puchar z rąk wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz  Janusza Gromka – członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego odebrał  dyrektor placówki - Józef Skorupiński, w towarzystwie nauczyciela wychowania fizycznego - Zdzisława Gizy

Warto odnotować, że I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika uzyskało I lokatę w klasyfikacji tzw. „Licealiady” po raz ósmy. W efekcie, we współzawodnictwie sportowym Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie „Kopernik” jest absolutnym, samodzielnym liderem, ponieważ w latach 2000 – 2018 corocznie zajmuję miejsca w pierwszej dziesiątce szkół – łącznie 19 razy.

Wśród wyróżnionych podczas gali, która odbyła się w Szczecinie znaleźli się reprezentanci m.in.: lekkoatletyki, żeglarstwa, pływania, wioślarstwa, kajakarstwa, kolarstwa torowego czy boksu. Wyróżnienia odebrali medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy czy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych. Na nagrody, które wyniosły od 2 do 4,5 tys. zł, Urząd Marszałkowski przeznaczył ponad 140 tys. zł.system.
Komentarze  
+6 #1 pimar 2019-03-15 17:24
Jakoś brak młodych działaczy sportowych, czy tylko kasa ich interesuje. Jak odejdą Ci zasłużeni, to ci , potop...
+3 #2 olda 2019-03-15 19:53
do szkoły szerzącej LGBT moje dzieci na pewno nie trafią
-2 #3 Kiks 2019-03-15 20:59
Cytuję olda:
do szkoły szerzącej LGBT moje dzieci na pewno nie trafią

Może to i dobrze ....
+9 #4 olda 2019-03-15 22:23
Cytuję Kiks:
Cytuję olda:
do szkoły szerzącej LGBT moje dzieci na pewno nie trafią

Może to i dobrze ....

... na pewno... wolę niech otrzymają rzetelne wykształcenie, a nie urojenia na temat poprawności światopoglądowej pseudo specjalistów od samogwałtu... w istocie mentalnie zakorzenionych w średniowieczu którym to metodą na wszystkie problemy było zabijanie, a tu aborcja
-1 #5 ja123 2019-03-18 08:36
Gratulacje dla Pana Dyrektora szkoły. Moje dzieci chodziły do Kopernika i super sobie radzą w życiu.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA