×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Przypomnijmy; projekt targowiska został zrobiony na zlecenie byłych władz samorządowych. Ostatecznie przedstawiono go na początku tego roku i od razu okazało się, że kosztorys inwestycyjny przedsięwzięcia opiewa na niebagatelną sumę prawie 9 milionów złotych. Tymczasem zaplanowanych środków w budżecie jest dwukrotnie mniej. Obecne władze miasta zwróciły się do Urzędu Marszałkowskiego, który dofinansował tę inwestycję, o możliwość jej „odchudzenia" czyli rezygnacji z części założonych w projekcie prac. Takie pozwolenie zostało uzyskane.

 

W piątek, podczas przedstawiania koncepcji nowego targowiska radnym, padły propozycje m.in. rezygnacji z zabudowanych pawilonów na rzecz zadaszonych wiat.

Sami urzędnicy postulowali już wcześniej konieczność rezygnacji z budowy budynku administracyjnego. Takie działania obniżą kwotę wykonania całej inwestycji, jednak jest niemal pewne, że i tak nie obędzie się bez przeznaczenia na to przedsięwzięcie dodatkowych pieniędzy z miejskiego budżetu.

 

Ostatnio o takie dofinansowanie starała się prezydent Anna Mieczkowska, która wniosła projekt uchwały o przesunięciu na targowisko ponad 2 milionów złotych z miejskiej kasy. Radni jednak odrzucili propozycję, tłumacząc, że nie zapoznano ich dokładnie z projektem inwestycji.

 

Na modernizację kołobrzeskiego targowiska czekają i sprzedawcy i kupujący. Plac przy ul. Trzebiatowskiej ma czekać prawdziwa rewolucja; projekt przewiduje m.in. budowę parkingu, położenie nawierzchni czy montaż nowego oświetlenia.

Komentarze  
-10 #1 Gienek54 2019-03-15 22:08
Pewnie kasa potrzebna jest na indoktrynację dzieci w szkołach sodomitów LGBT
+15 #2 Jeremi W. 2019-03-15 22:20
Jak zwykle o bezpieczeństwo mieszkańców nie brane
jest pod uwagę a wiadomo że tłumy tam się przemieszczają i niezbędny jest monitoring nad sanitariatami dyżurka zgodnie z wymogami Uni .
Żeby myśleć o oszczędnościach to wstępnie należy
uzbroić się w myślenie lub zaniechać bo to przerasta
możliwości utrzymanków miasta.
+24 #3 zxc 2019-03-15 22:39
Jak jest do zrobienia coś dla mieszkańców to nie ma pieniędzy, ale jak trzeba zrobić coś dla turystów to kasa jest. Takie fajne miasto tylko nie dla nas mieszkańców
+15 #4 Kolobrzezanka36 2019-03-16 07:20
Projekt piekny :) Rado Miasta, zgodz sie. Niech w koncu bedzie porzadne targowisko w miescie. Na to co jest nie mozna patrzec!
+12 #5 do redakcji 2019-03-16 07:58
Macie zdjęcie starej koncepcji innego projektanta. Poproście UM o zdjęcia koncepcji nowego projektu.
-5 #6 przywrócili komentarze 2019-03-17 17:40
Cytuję Gienek54:
Pewnie kasa potrzebna jest na indoktrynację dzieci w szkołach sodomitów LGBT

zgadzam się Cytat:
:o
+5 #7 ja123 2019-03-18 08:32
A czy nie można przenieść targowisko w inne miejsce? Mnóstwo osób chce wjechać pod samą bramę, mnóstwo osób wjeżdża i wyjeżdża z tego placyku "parkingu", między tym stoją jeszcze handlujący z aut, rowerzyści, pieszy. To wszystko stwarza niebezpieczeństwo potrącenia. Wyjazd z tego placyku "parkingu" też nie jest fortunny. Może gdzieś na Artyleryjską w miejsce 13 dzielnicy to przenieść?
+2 #8 Aleluja 2019-03-18 21:41
A może po prostu poszukać innego wykonawcy bo te plany ..i 9 mln, chyba że Wolski buduje.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA