https://www.hotelleda.pl/restauracja/kuchnia
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Żółte żonkile to znak rozpoznawczy Pól Nadziei, które po raz 11 zorganizowano w Kołobrzegu. Wolontariusze w żółtych koszulach z puszkami i żonkilami wyruszyli o godzinie 9:00 z Hospicjum.

- Zgłosiło się 312 wolontariuszy, co jest ogromnym sukcesem. W ubiegłym roku było 369, ale jest jednak mniej gimnazjów i tych uczniów gimnazjalnych jest mniej, a mimo to zawsze mamy tych wolontariuszy w dużej liczbie - mówi Alina Hajdamowicz, koordynator wolontariatu w Kołobrzeskim Hospicjum.


Wśród kwestujących byli głównie uczniowie szkół ale i wolontariusze, którzy pracują na co dzień w recepcji czy przy pacjentach, a nawet całe rodziny. Karolina, Amelia i Wiktoria w Polach Nadzieli udział biorą już od kilku lat, z puszkami wyruszyły w miasto już po 9:00 i jak mówią chętnych do wsparcia nie brakowało a byli i tacy, którzy wspierali dobrym słowem.


Żonkile, które wolontariusze rozdawali podczas tegorocznej akcji były nieco inne. - W tym roku nie dajemy żywych żonkili, ponieważ wpadłam na pomysł, żeby zaangażować uczniów szkół, żeby wsparli nas w tegorocznej akcji. Pola Nadziei są po to aby tą idee hospicyjną rozprzestrzeniać. Uczniowie wykonali na tegoroczną akcję mnóstwo żonkili z bibuły, postoją dłużej u osób które je dostaną i pamięć o akcji i hospicjum pozostanie na dłużej – dodaje koordynator wolontariatu.


Dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy i hojności tych, którzy wrzucali pieniądze do puszek, zebrano 19.128,38 zł oraz 78,4 euro dla Kołobrzeskiego Hospicjum. Akcję wsparł Santander Bank Polska Oddział w Kołobrzegu oraz jego pracownicy, którzy pomagali w liczeniu. Zebrane fundusze będę przeznaczone na bieżące funkcjonowanie Hospicjum. (stm)
Komentarze  
-4 #1 grulus 2019-04-15 06:36
Chyba większość tych żonkili a może nawet wszystkie wykonali nauczyciele a wiem bo sam widziałem . Uczniowie jakoś w tych czasach maja dwie lewe ręce do takiej pracy . Pozdrawiam
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl