https://www.hotelleda.pl/restauracja/kuchnia
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Już na najbliższej sesji mają pojawić się pierwsze propozycje z serii ulg i gratyfikacji, które w ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca mają wkrótce trafić do kołobrzeżan. To kołobrzeskie becikowe czyli jednorazowe 500 zł dla każdego malucha, zniesienie złotówki za opiekę przedszkolną i darmowa komunikacja dla osób powyżej 60-tego roku życia.

 

Planowane ulgi mają obowiązywać tylko tych mieszkańców, którzy będą posiadaczami Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Przypomnijmy; pod koniec lutego tego roku, radni, większością głosów, zainicjowali utworzenie tego programu społecznego. Ma się w nim znaleźć pakiet gratyfikacji dla kołobrzeżan.

Jednym z nich ma być 500 zł z tytułu urodzenia się dziecka.

Jak poinformowała prezydent Anna Mieczkowska, kołobrzeskie becikowe, miałoby obowiązywać od lipca tego roku. Szacując średnią liczbę urodzin w naszym mieście (około 300 dzieci rocznie), magistrat przeznaczył na ten cel 100 tys. zł. Na całą Kartę Mieszkańca planowane jest wydanie około miliona zł z budżetu.

Kolejnym projektem, który trafi pod głosowanie radnych, jest darmowa opieka przedszkolna. Dotychczas rodzice nie opłacali pierwszych sześciu godzin pobytu dziecka w przedszkolu. Powyżej tego czasu opiekunowie musieli uiszczać złotówkę za godzinę. Średnia opłata z tego tytułu wynosiła około 70 zł miesięcznie. Od września, zamiast rodziców, ma ją regulować Urząd Miasta. Według informacji przekazanych przez prezydent Mieczkowską, na ten rok przeznaczonych jest na to, w miejskiej kasie, 180 tys. zł.

Kolejna ulga to darmowa komunikacja miejska. Jest przeznaczona dla osób, które ukończyły 60 lat. W budżecie miasta, na ten cel, zatrzymano 250 tys. zł.

Komentarze  
+9 #1 Damian2012 2019-04-15 21:08
My mieszkancy rozumiemy ze na kazdym zdjeciu tej pani reprezntujacej miasto bede zawsze te panie obok trzymajce coś w rekach ;)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl