×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Mewa V to ośrodek, w którym mają znaleźć się dwa dodatkowe punkty szczepień przeciw Covid-19 – dowiedzieliśmy się od prezesa spółki Mateusza Korkucia. - Infrastruktura budynku pozwala na stworzenie bezpiecznej możliwości wykonywania szczepień, nawet wówczas, kiedy w ośrodku będą przebywać kuracjusze – mówi prezes w rozmowie z naszym portalem.
Do kolejnego groźnego zdarzenia na drodze doszło w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Stramniczka. Mężczyzna jadący oplem astrą prawdopodobnie chciał ominąć zwierzę, które wybiegło mu na drogę. Na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, i zjechał z pasa ruchu.
- Bezpłatny Telefon Pomocnego Zrozumienia to przedsięwzięcie Fundacji „Na Przekór Przeciwnościom", któremu patronuje i wspiera Powiat Kołobrzeski. To odpowiedź na sytuację związaną z pandemią, skierowana do dzieci oraz młodzieży. I to właśnie do nich bezpośrednio się zwracamy - zadzwoń, gdy coś Cię martwi, gdy masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Pamiętaj, że nie jesteś sam. – mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.
Aż 17 kilometrów miała plama substancji ropopochodnej, która pojawiła się na drogach w sobotnie południe.
Otrzymaliśmy komunikat z Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu o zakończeniu zapisów na szczepienia przeciw Covid-19 seniorów powyżej 70 roku życia.
Kołobrzeska policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielne popołudnie na drodze ekspresowej S6 w pobliżu węzła Kołobrzeg Zachód. Kierowca pojazdu marki ford najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zjechał z drogi uderzając w zamontowane tam bariery energochłonne.
Po godzinie 15.00 straż pożarna odebrała informacje o pożarze w Dygowie.
Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód - tak zakończył swoją podróż nietrzeźwy kierowca. 43-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie.
Strażacy z Kołobrzegu soboty na pewno nie zaliczą do spokojnych. Po tym jak wyjeżdżali do pożaru w Dygowie i na pomoc starszej kobiecie, zostali zaalarmowani o zagrożeniu w Gościnie. Jak się okazało, interwencja była dość typowa jak tę porę roku. Paliła się sadza w kominie.
Od połowy lutego Uzdrowisko Kołobrzeg będzie prowadzić komercyjne turnusy rehabilitacyjne dla osób, które przeszły Covid-19. Przypomnijmy; taką decyzję podjął już ośrodek Posejdon, który obecnie prowadzi badania nad programem pilotażowym z udziałem 10-osobowej grupy ozdrowieńców.
Do kogo trafi w tym roku nagroda organizacji pozarządowych, Kołobrzeska Róża Wiatrów? O tym zdecyduje specjalnie zebrana kapituła. Mimo że miniony rok był dla wszystkich bardzo trudny, wielu członków organizacji społecznych na terenie miasta wykazało się aktywnością. Tradycyjnie więc nagroda trafi do tych, którzy swoim wysiłkiem i zaangażowaniem wybili się ponad przeciętność.
Około godziny 17.00 strażacy z Kołobrzegu odebrali wezwanie pomocy. W Grzybowie doszło do zatrzymania akcji serca przeszło 90-letniej kobiety. W tym czasie nie było wolnego zespołu ratownictwa medycznego, dlatego do akcji ruszyli strażacy. Po przybyciu na miejsce od razu rozpoczęli starania o przywrócenie funkcji życiowych. Po chwili dojechała karetka z medykami. Niestety stwierdzono zgon.
Tym razem Piotr Leszmann z kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego zabiera nas w podróż po historii odmierzania różnych rzeczy.
Rodzina z Holandii, a także kołobrzeska policja, jak potwierdził nam rzecznik służb Tomasz Kwaśnik, poszukuje Sebastiana Vogelpoel. Mężczyzna zatrzymał się w Kołobrzegu w połowie stycznia, tutaj był ostatnio widziany. Jego wizerunek jest publikowany m.in. w mediach społecznościowych.
Parę godzin trwały utrudnienia w ruchu na drodze ekspresowej ze Szczecina w kierunku Kołobrzegu. Wszystkiemu winna była ciężarówka, która chwilę przed godziną 16.00 zablokowała drogę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego mógł nie dostosować prędkości do panujących warunków na drodze.
W ramach konkursu Dobra Firma, w kategorii firma mała Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyróżnił firmę Lipmpia.