×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Tymański/Ciechowski - Tymon Tymański i 3/4

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Kultura, Rozrywka, Koncerty
Termin
8 marzec 2019 20:00
Miejsce
Klubokawiarnia Centrala - Wąska 1
87-100 Kołobrzeg, Polska

Koncert pod hasłem TYMAŃSKI/ CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

8.03.2019 r. godz. 20:00
Centrala Klub Muzyczny
ul. Wąska 1 KOŁOBRZEG
Bilety: od 30 zł


TYMAŃSKI/CIECHOWSKI nie jest kolejnym koncertem pod hasłem "tribute to". To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako "dziecko Republiki" jest tez bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.


Tymon Tymański & 3/4 to nowy projekt trójmiejskiego lidera i songwritera, który aktualnie pracuje nad solowym albumem pt. "Paszkwile". Płyta będzie zawierać 12 piosenek, traktujących o Polsce, Polakach, wolności, seksie, sensie życia oraz przemijaniu i wyjdzie na jesieni bieżącego roku.


W międzyczasie Tymon i jego zespół wzięli na warsztat piosenki Grzegorza Ciechowskiego i nieśmiertelnej Republiki. Tymańskiego zainspirowała idea scenicznej polemiki z utworami Ciechowskiego i spółki, w której następuje tematyczna konfrontacja artystycznych wypowiedzi o polityce, życiowej filozofii, prywacie, Kosmosie i miłości.

 

 
 

Terminy

  • 8 marzec 2019 20:00

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda