×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
 

Wyspa Dźwięków w Strefie RCK Chill: RAT KRU

ratchill
Kategoria
Kultura, Rozrywka, Koncerty
Termin
26 lipiec 2020 18:00
Miejsce
Strefa chill Portu Jachtowego - Port Jachtowy
87-100 Kolobrzeg, Polska

Koncert Rat Kru to czwarty (i najbardziej niegrzeczny) występ w ramach niedzielnego cyklu "Pod chmurką" w strefie RCK Chill w Porcie Jachtowym na wyspie solnej w Kołobrzegu. W każdą niedzielę od godz. 20:00 będziecie mogli - bez żadnych opłat - oglądać i słuchać wyjątkowych artystów!

  • 26.07 - Rat Kru
  • 02.08. - Zuzanna
  • 09.08 - BiFF
  • 16.08 - Neons
  • 23.08 - Francis Tuan

Wstęp wolny! Zapraszamy już od godz. 18:00, bo przygotowaliśmy dla was również inne atrakcje:

  •  Wegetariańska kuchnia Roberta Bochenko (livecooking)
  • Wegetariański grill
  • DJ Moose (DJ set)


RAT - zagubione ogniwo polskiej elektroniki. Odważnie balansują na granicy sztuki i kiczu nigdy jej jednak nie przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Estonia; Seasplash Festival, Chorwacja).


Ich pierwsza płyta "RAT" łączy dub, hip-hop i elektronikę. Jeszcze dalej i głębiej w te gatunki, idzie najnowsza płyta, "Rok Szczura", wydana nakładem wytwórni Kayax, Premiera płyty pokryła się z teledyskiem do utworu "Cześć". To drugi singiel promujący płytę. Teledysk nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki zwanego "Tulipanem" - słynnego uwodziciela i złodzieja. Za muzyczną produkcję odpowiada w całości Rat One, a mastering wykonał Karol Mozgawa (DEAS). Za teksty odpowiedzialny jest Papa Musta, który bardzo zręcznie obserwuje rzeczywistość otaczającego nas świata, relacje między ludźmi, jak również wzloty i upadki człowieka żyjącego w obecnych czasach. Zdjęcia wykorzystane na okładce płyty to ponad 20-letni zbiór fotografii z archiwów duetu.


Muzycznie album "Rok Szczura" jest charakterystyczną mieszanką muzyczną, nawiązującą do lat 90-tych. Coraz ważniejszą rolę w ich muzycznej przygodzie odgrywa wizerunek sceniczny. Luźne, sportowe stroje, maska szczura oraz oprawa świetlna mają dodatkowo uwalniać energię podczas występów, zachęcając publikę do wspólnej zabawy.

 
 

Terminy

  • 26 lipiec 2020 18:00

Wspierane przez iCagenda