×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
 

Kwiat Jabłoni akustycznie

kikwiat
Kategoria
Kultura, Rozrywka, Koncerty
Termin
18 grudzień 2020 18:00
Miejsce
Regionalne Centrum Kultury - Solna 1
78-100 Kołobrzeg, Polska

Po całkowicie wyprzedanej trasie akustycznej w 2019 roku, zespół Kwiat Jabłoni wraca na scenę w tej samej odsłonie.

Pełen młodzieńczego uroku folkowo - popowy duet odwiedzi w grudniu siedem polskich miast. Idzie zima, a zapowiada się paradoksalnie maksymalne ocieplenie klimatu.

Kwiat Jabłoni to rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewicz. Kilka lat temu dali się poznać szerszej publiczności wydając singiel "Dziś późno pójdę spać”, do którego teledysk osiągnął do tej pory w serwisie Youtube ponad 20 milionów wyświetleń.

W październiku 2018 r. ukazał się drugi singiel zespołu "Niemożliwe”, który cieszył się nie mniejszym powodzeniem. Kilkanaście tygodni później na rynku wydawniczym ukazał się debiutancki album grupy o tym samym tytule.

W tym czasie Kwiat Jabłoni zdobył też trzecie miejsce w plebiscycie "Gazety Wyborczej” Sanki 2019, a dziennikarz Jarek Szubrycht napisał wtedy, że jest to zespół, który „(…) może łączyć pokolenia – seniorów, których wzruszały piosenki Naszej Basi Kochanej, i młodzież, która jeździ po mieście na rowerze z Paulą i Karolem w słuchawkach.”

Wyjątkowość zespołu potwierdziła się w sierpniu 2020 r., kiedy płyta „Niemożliwe” pokryła się platyną. Do dziś jest to jeden z najchętniej kupowanych albumów muzycznych w Polsce. Kwiat Jabłoni odebrał wyróżnienie podczas koncertu w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych w Polsce – sopockiej Operze Leśnej.

Pamiętny koncert na festiwalowej scenie Pol’and’Rock Festival zapewnił im Złotego Bączka. W 2021 roku wystąpią na festiwalu na Scenie Głównej.

Zespół pracuje obecnie nad drugim albumem, którego premiera zostanie ogłoszona niebawem.
 
 

Terminy

  • 18 grudzień 2020 18:00

Wspierane przez iCagenda